Zdalne logowanie na WinXP

0

Na innym komputerze zainstalowałem sobie klienta Remote Desktop Connection i próbowalem się zalogować na mój kompuetr z systemem XP. No i logowanie na konto administrator przebiegło pomyślnie (oprócz tego, że najpierw musiałem wylogować zalogowanego na moim kompie użytkownika - w Windows 2003 nie miałem takiego problemu - XP widać mniej serwerowy jest :)).

Ale logowanie na zwykłe konto użytkownika powoduje tylko wyświetlenie komunikatu "Trwa zamykanie połączeń sieciowych" i wyłączenie się RDC.

Oczywiście ten użytkownik jak najbardziej jest w grupie "Użytkownicy pulpitu zdalnego" :/

Ktoś wie o co może chodzić?

0

Masz konto użytkownika chronione hasłem ?? inaczej nie ruszy.

WinXP z SP2 po małej modyfikacji może obsłużyć wielu użytkowników jednocześnie (nie trzeba wtedy wylogowywać zalogowanych użytkowników) :) .

0

Tak, chronione hasłem zmienianym co 30 dni ;) I system Windows XP Pro SP2. A łączę się z Windows ME poprzez klienta RDC wgranego z płyty instalacyjnej Windows 2003.

0

Konto użytkownika jest typu administrator czy ograniczone ?? Możliwe że jak jest ograniczone to nic z tego nie będzie. Z WinME nie łączyłem się z WinXP ale używając wbudowanego klienta z Mandrake 10 bez niczego łączyłem się z WinXP. Logowałem się na konta użytkowników typu Administrator.

0

Napisałem - ten użytkownik ("Marcin" się nazywa) naleźy do grup Użytkownicy zaawansowani oraz Użytkownicy pulpitu zdalnego. To nie ejst ani admin, ani konto z ograniczeniami ("Nieznany typ konta" - sam XP nie wie kim jestem :D). Jak będę miał czas to spóbuję czy po dodaniu go do grupy "Administratorzy" uda się zalogować zdalnie. Jak się dua to jeszcze spróbuję sprawdzić uprawnienia odpowiednich grup.

0

Ja używam serwera terminali pod Windowsem 2000 AS i nie mam żadnych z nim problemów, łącze się też przy użyciu zwykłego klienta RDP. Kiedyś tez używałem XP i 2003 do zdalnego łączenia.
Sprawdź zasady zabezpieczen lokalnych, upewnij się, że tam masz ustawione odpowiednie przywileje dla tych grup, może też to rozwiąże Twój problem http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;249321

Najlepiej jednak jest jak ustawisz uprawnienia administratora.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1