Jak włączyć wybór systemu

0

Mam systemy Windows 98 i XP Proffesional. Noramlnie podczas uruchamiania komputera pokazywało się menu do wyboru sysemu. Lecz pewnogo słonecznego dnia nagle podczas uruchamiania kompa to menu sie nie pojawiło. Od tego czasu już się nie pojawia i uruchamia się od razu WIN 98. Niech ktos mi napisze co mam zrobic żeby znów odzyskać to menu, mając do dyspozycji BIOS i WIN 98. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!

0

to jest ta ułomność win98 - nadpisuje MBR (Master Boot Record) - spróbuj z płytki z winXP wybrać opcje naprawiania (czyli uruchamiasz z płytki instalator winXP i jak się ciebie pyta to bierzesz napraw)

0

Czy prubowałeś wciskać klawisz F8 podczas uruchamiania kompa? Menu wyboru systemu można wyłączyć (wyłączyć czas na wybór) jeżeli menu jest ukryte przed uruchomieniem wina kilkakrotnie naciśnij F8 aż pojawi się menu. :)

0

Prościej... Wyedytuj plik boot.ini ALE ZRÓB TO OSTROŻNIE!! A najlepiej zrób sobie jego kopię zapasową (czyli boot.bak). Plik ten znajduje się na C:\ i jest ukryty i tylko do odczytu...

Dopisz taką linijkę:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

gdzie:
disk(0) to numer fizycznego dysku na którym się znajduje się OS (jeżeli masz jeden dysk pozostaw zero)
partition(1) to partycja, na której dany os się znajduje (C =1, D = 2, E = 3, itd)

0

Ale jemu chodzi o to żeby była wyświetlana lista to jako timeout musi podać czas wyświetlania, lista systemów operacyjnych prawdopodobnie jest kompletna. Można to też ustawić w win XP kliknijąc właściwości "Mój komputer"
następnie w zakładce "Zaawansowane" kliknij na "Ustawienia" w sekcji "Uruchamianie i odzyskiwanie"
W sekcji "Uruchamianie systemu" zaznacz czas wyświetlania listy systemów operacyjnych i kliknając OK

0

plik boot.ini zmieniłem już wcześniej ale to nie pomogło. Po wciśnięciu F8 włącza się menu ale z wyborem trybów dla WIN 98. Pozostaje mi tylko naprawa WIN XP.

0

Można to też ustawić w win XP kliknijąc właściwości "Mój komputer" (...)

ale win xp nie działa, prawdaż :>

0

mam kolejny problem. nie moge włączyć intalki XP. Tzn. pod Win 98 uruchamiam plik setup i tam mam trzy opcje. wybieram instaluj st=ystem a tu mi błąd wyskakuje że: Dysk twardy jest zapełniony. Być może inna aplikacja wykożystuje duży obszar dysku w czasie pracy instalatora.
Przekopiowałem więc płytkę na dysk i po włączeni setup znów ten sam błąd.
Zmian pliku boot.ini nie pomaga, zainstalować (naprawić) XP się nie da, do opcji XP się nie dobiore bo nie wchodze na ten system, F8 nie pomaga. POMOCY!!!!!!
A czy nie da się pod Win 98 zmienić w ocjach tego?? Albo mooże spod win 98 dostać się do opcji Xp??

0

Ale Ty kombinujesz jak qń pod górę, uruchom kompa z płytki i tam będzie opcja "napraw" (co zresztą milka Ci już powiedział) :P

0

Tylko że problem jest w tym że po pierwsze ta płyta nie ma autostartu, a po drugi jak nawet włącze plik setup.exe to mi w dosie wywala że ten program jest nie obsługiwany w dosie. Też tak chciałem zrobic żeby się ze startem kompa uruchomiła instalka ale nic z tego. Więc może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł!!!????

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0