Robaczki internetowe

0

Rozpoczął się sezon na ataki robaków internetowych czy co??
Od 2 tygodni rano jak odbieram poczte 20 listów z tego 15 robaki, ale to jeszcze nic bo wieczorem jest ich 2 a nawet 3 razy więcej. ajpierw przychodziły <ort>żekomo </ort>od Microsoftu ale w źródel był IP z Rosji, ostatnio nawet z banku przyszedł? Macie to samo??
Najczęściej pojawiają się
[email protected]
[email protected]
[email protected]

0

Ostatnie cztery tygodnie to - w opinii Panda Software - zdecydowanie najgorszy miesiąc pod względem aktywności wirusów w całej historii komputerów. Pojawiło się wiele nowych i niebezpiecznych złośliwych kodów, a i starsze nie dawały spokoju użytkownikom. Mydoom, Nachi, Doomjuice, Netsky, Bagle oraz ich liczne odmiany nie pozwoliły użytkownikom komputerów na chwilę spokoju.

Robak Mydoom.A, zaatakował pod koniec stycznia, ale efektem jest największa w historii epidemia wirusowa. Jest to wirus, który w lutym spowodował liczne zniszczenia na całym świecie. Był odpowiedzialny za ponad 14% zarażeń w tym okresie (w Polsce było ich zdecydowanie mniej - poniżej 10%).

Niezależnie od licznych nowowopowstałych okazów, drugie miejsce w światowym zestawieniu przypadło względnie staremu wirusowi. Downloader.L (blisko 6%) jest na arenie od paru miesięcy. Co ciekawe w Polsce nie osiągnął on wyniku nawet w połowie tak dobrego (niecałe 2,5%)

Trzeci w światowym rankingu zdobył Netsky.B (poniżej 6%). Jest on liderem polskiego zestawienia (z wynikiem 9,1%). Pojawił się w lutym i chociaż został wykryty po raz pierwszy w drugiej połowie miesiąca, jego duże możliwości rozprzestrzeniania się zapewniły mu wysokie miejsca.

Już po zamknięciu statystyki doszło do epidemii wywołanej przez wirusy z rodziny Netsky i Bagle. Można powiedzieć, że jej symptomy są wyraźniej widoczne w polskim rankingu. Netsky jest w stanie uniemożliwić pracę w sieciach lokalnych, gdyż jego automatyczne rozsyłanie się może je całkowicie zablokować. Ciekawostką jest, że Netsky powstał, by zacierać ślady po wirusie Mydoom, jest więc swego rodzaju echem tamtej epidemii.

Zrodlo: http://www.hacking.pl/news.php?id=3467

0

Dziękuje za piękną wyczerpującą odpowiedź :-)

0

abstrahujac...wyrwalbym autorom rece ze stawow za to

0

ja dziś samotny się czuję :) ani jednego wirusa w skrzynce. za to dwa na Jabbera przyszły. Jakiś użytkownik 4p musi mieć te wirusy, ze do mnie na pocztę i Jabbera się wtranżalają...

0

Ja codziennie dostaje ich tak z 70 :-)

0

Ja codziennie dostaje ich tak z 70 :-)

to mam szczęscie ja zaledwie 20 :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0