Tunelowanie portów

0

Witam,
mam pewnien problem dotyczący sieci. Otóż, w moim domu są dwa komputery, z czego jeden udostępnia połącznie internetowe(neostrada 512 kb/s), a drugi z niego korzysta. Tym "korzystającym" jest właśnie mój komp. I teraz : gdy używam jakichkolwiek programów p2p wszystkie wyświetlają mi, że jestem za firewallem, mimo, że to nieprawda (tzn. na kompie, który udostępnia nie ma żadnego firewalla). Słyszałem o tunelowaniu portów, które podobno mogłobo w tej sytuacji pomóc. Czy moglibyście mi coś o tym powiedzieć, dać jakieś linki, namiary, cokolwiek ? Bardzo proszę o odpowiedź bo chciałbym sobie poużywać p2p, a nie za bardzo mogę :-)

0

a w jaki sposób ten drugi komputer udostępnia połączenie? proxy, routing?

0

Poprzez zwykłe udostępnianie w Windows XP

Jeśli ktoś wie - bardzo proszę o odpowiedź !

0

p2p wszystkie wyświetlają mi, że jestem za firewallem, mimo, że to nieprawda (tzn. na kompie, który udostępnia nie ma żadnego firewalla)

Nie wiem czy wiesz ale jesteś właśnie za prawdziwym firewallem.

//btw jeśli to zwykłe udostępnianie połączenia pod windowsem no to chyba routing co nie?? :-8

0

Być może działa to jak prawdziwy firewall. Chodziło mi o ot, że na kompie udostępniającym nie instalowałem żadnego Norton Firewall czy Kerio, itd. Jednakże, co z tym tunelowaniem portów ?

0

Bardzo proste rozwiązanie (chyba) - wejdź w Start->Połącz z->Pokaż wszystkie połączenia i wybierz połączenie, które udostępniasz(prawym przyciskiem myszy), wejdź w Właściwości->Zaawansowane i tam masz zaznaczone:

Chroń mój komputer............(to znaczy, że jesteś za Windowsowym firewallem) wystarczy odznaczyć i wszystko powinno być OK

0

Rada ta byłaby całkiem trafna, gdyby nie fakt, że "chroń mój komputer..." jest wyłączone (odznaczone). Co zatem robić ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0