Wentylator w obudowie...

0

Mam taki malutki problemik.... Chcę zamontować sobie dodatkowy wiatraczek w obudowie, tylko nie bardzo wiem w którym miejscu, żeby osiągnąć jak najlepszą wydajność ?

0

Aaaaa... Gdzie chcesz...

Moim zdaniem dużo daje zamontowanie wiatraczka (dużego - jak w zasilaczu) z przodu obudowy komputera (ale w środku), jest tam zazwyczaj niemal gotowe miejsce na to...

0

wiatraczki tak czy siak są do kitu... zrób tak jak ja, czyli chłodzenie na wode, a chłodnica wody z przepływem freonu i zapewniam że nie ma możliwości grzania się proca czy innych części. aaa właśnie plastikowe rurki są do kitu, polecam miedziane.

0

U mnie to wygląda tak :

user image

4 dodatkowe wiatraki, mogło by się zdawać, tworzą niezły hałas.. a nie.. wszystkie zasilane są +5V zamiast +12V dzięki czemu są praktycznie nieszłyszalne (tylko czasami, gdy temperatura na procesorze przekroczy 40°C termostat włącza je na +12V, i wtedy trochę szumią.. ale to nie trwa dłużej niż minutę..). Takie rozmieszczenie fan'ów sprawia że temperatura wewnątrz obudowy nie przekracza 33°C, a na CPU jak już wspomniałem 40°C.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1