Mam problem dot. Linuxa

0

Chcę ściągnąc sobie Linuxa, ale po prostu nie wiem skąd! poza tym nie wiem czy mam wybrać RedHat'a czy jakiegoś innego
Co będzie najlepsze na początek?
Z góry dzięki za odpowiedź.

0

ja na początek radze użyć Knoppixa, Aurox'a, Lub Polski Linux-educ. A co do instalowanych wyłacznie na dysku to polecam Mandreak'a (podobno najlepszy dla początkujących )

0

a tak ps.
aurox - www.aurox.pl (dwie wersje z płyty i instalownay na dysku)
Knoppix - http://www.knoppix.pl (wersja cd)

0

http://linuxiso.org/

Do wyboru, do koloru.. :)

0

Na początek najlepszy jest IMO Aurox 9.1 - 8.0 to był straszny niewypał, ale ten nowy działa perfekcyjnie. Podczas instalacji wykryło WSZYSTKIE sterowniki, włącznie z tymi, które pod Windowsem trzeba było instalować z płyt, internetu w ogóle nie konfigurowałem (mam sieć) - działał od razu. Po instalacji wystarczył jeden restart (a właściwie w ogóle pierwsze uruchomienie z dysku) i system był gotowy do użytku. Zero pracy...

http://ftp://ftp.task.gda.pl/pub/linux/aurox/iso/9.1/PL/
4 płyty, ostatnia głownie z dokumentacją, niekonieczna do instalacji. Łącznie 2,5GB. Standardowa instalacja to 2GB, ale (w przeciwieństwie do jakiegoś XP) to miejsce uwzględnia wszystkie programy - OpenOffice, Mozilla (www, mail, irc), GIMP, narzędzia konfiguracji, itp., itd.... po prostu wszystko jest od razu.

0

Wszystkie distra są dobrą zaczynając na Aurox'ie kończąc na Debianie...A skad pobrać, to jakiś user już podał strone ale jak chce oficjalne page to masz:
www.debian.org
www.aurox.pl
www.redhat.com
www.knoppix.com
www.mandrake.com
A na grzegorz.net masz mini distro ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1