"brama" sygnalu z karty graficznej

0

Moze to sie wydac smieszne, ale pytam calkiem powaznie. Czy istnieje jakikolwiek sposob "zamkniecia" sygnalu z karty graficznej na jej wyjsciu? Chodzi mi o to, by mozna bylo programowo wylaczac i wlaczac ten sygnal, najlepiej by bylo jeszcze gdyby mozna bylo ustawic domyslna wartosc na wylaczony (zebym go dopiero musial wlaczyc po kazdym uruchomieniu systemu). Jelsi to cos da, to powiem ze karta do ktorej mi to potrzebne to ATI albo Matrox.

Boje sie ze niestety moja wizja by to sie dalo zrobic jakos prosto jest utopijna, wiec w moim mozgu ktory nie ma pojecia o elektornice powstal zalazek takiego urzadzenia - maly uklad, ktory z jednej strony ma wyjscie takie jakie sie wtyka do karty, a z drugiej, takie jakie jest z niej wyprowadzone, podlaczany do portu COM. Wciskamy go miedzy karte i kabel, a on ma w srodku takie cos :), ze jak wysle sie ciag zer to zamyka sygnal, a jesli jedynek to go otwiera. No i koniecznie musi miec ta domyslna wartosc na 0.

Jesli to jest do zrobienia, albo jest jakis inny sposob, to moglby ktos cos napisac od siebie co o tym mysli :).

0

Witam
Proponuję po prostu na wyjsciu karty scalaczek 4066 (poczwórny wyłacznik analogowy) lub lepiej 4053 ( potrójny przełącznik analogowy ) i prosty zatrzask do przechowywania informacji o żądanym stanie przełacznika.
Układy z 4053 stosowane są nieraz jako OSD w magnetowidach.
Trzeba jednak pamietać ,że każdy dodatkowy układ ,szczególnie własnej konstrukcji moze nieco pogorszyć jakość - szczególnie ze względu na dodatkowe zniekształcenia fazowe i przeniki pomiędzy ścieżkami istotne dla przebiegów impulsowych w.cz.

0

sorki za moja ignorancje w tym temacie, ale slowo "analogowy" oznacza ze jest to uklad wylacznie manualny i nie bede mogl nim sterowac programowo? Takowe sterowanie jest dla mnie w tej kwestii bardzo wazne, jesli nie konieczne.

0

sorki za moja ignorancje w tym temacie, ale slowo "analogowy" oznacza ze jest to uklad wylacznie manualny i nie bede mogl nim sterowac programowo?

Nie, analogowy oznacza, że napięcie na wyjściu zmienia się płynnie, przeciwieństwem do tego są układy cyfrowe, w których wyjścia mogą przyjmować tylko 2 stany (czasami 3).

0

aha, to fajnie :). Teraz tylko sam uklad i potestowac jak to dziala :).

0

Najlepiej skorzystać z danych firmowych. Niezły opis jest w ON_Semiconductor:
http://katalogi.iele.polsl.gliwice.pl/data/ON_Semiconductor/docs/mc74lvx4053-d.pdf

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1