Czytnik kart SD przestawił się w tryb tylko do odczytu

0

W mojej stacjonarce mam Czytnik RaidSonic IB-863-B. Korzystam zarówno z łatwo dostępnych portów USB jak i czytnika kart (SD oraz microSD). Parę dni temu zauważyłem, że Windows7 odmówił mi usunięcia plików na karcie SD. Uznałem, że może coś z kartą, ale dziś mam ten sam problem z kartą microSD, więc inna karta oraz inny slot. Wygląda, jakby czytnik przestawił się w tryb tylko do odczytu?

Szybkie googlanie niewiele przyniosło. Ktoś coś może poradzi w temacie? Dość regularnie potrzebuję przenosić sporo plików z tych kart (aparaty, rejestrator).

Czytnik kart Memory Stick widoczny jako osobne urządzenie w managerze urządzeń działa i bez problemu pozwala na usuwanie plików, więc tylko coś z modułem SD i microSD siadło? Hmm

3

Na samej karcie masz taki pstryczek do przesunięcia, to jest blokada zapisu. Jeśli masz ten przełącznik przesunięty na właściwą pozycję to niestety ale jakiś element odczytujący ten przełącznik się uszkodził. z reguły to była taka dziwgienka. Trzeba by rozebrać ten czytnik. Sygnał pewnie jest zduplikowany na inny port tym samym nie działa i MicroSD.

0

Hm, microSD zaczęło działać (powkładałem i powyciągałem różne karty, włączyłem czytnik Memory Stick bo kiedyś go wyłączyłem by nie wisiał jako kolejny dysk), ale SD nadal nic.

Przeszło mi przez myśl, że dynks wykrywający zabezpieczenie RO mógł się zaciąć.. przy chwili czasu zajrzę do środka, czy to nie to.

2

https://i.stack.imgur.com/WG978.jpg
po lewej stronie są takie dźwigienki robiące za switch, zależy od konstrukcji.

3

Mam przejściówkę microSD do dużego SD w której tej prztyczek do przełączania zrobił się "luźny" i przesuwał się sam z siebie na blokadę zapisu w momencie wkładania do czytnika. Kawałek taśmy trzyma go teraz w ryzach ;)

4

Dobra, to był mój najbardziej lamerski wątek w mojej karierze na 4p :D
Dmuchnąłem w slot i... mogę już usuwać pliki :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1