Kopia starego systemu Windows

0

@jurek1980: @Azarien:
Dostępu do komputera nadal nie mam ale ... przegrzebałem partycje systemową (z tego obrazu IMG) i znalazłem folder WinDriver (w którym są chyba sterowniki wyciągniete z systemu).
image
image

Oraz, w folderze gdzie jest autorski program - który wykorzystuje wspomniane karty PCI - jest folder "inst" a w nim dwa pliki (*.inf oraz *.sys).
Zawartość pliku inf wskazuje że są to sterowniki dla tej karty PCI. Poniżej wybrane fragmenty pliku:

; INF file for PCI card
; Generated by WinDriver

; Copyright Jungo 2002

[SourceDisksNames]
1="WinDriver Installation Disk",,0

[SourceDisksFiles]
wdpnp.sys = 1

[mfgsec]
; The Vendor ID is 10b5, and the Device ID is 9050
%DSDDRIVER%=DSDDRIVER, PCI\VEN_10b5&DEV_9050

[DSDDRIVER.Files.Ext]
;Remove the remarks for installation on a target computer
;windrvr.sys
wdpnp.sys

[DestinationDirs]
DefaultDestDir=10,System32\Drivers

Wynikało by z tego że znane jest VEN i DEV karty.
Czy z tych informacji da się wywnioskować na jakim systemie operacyjnym pójdą te sterowniki (w jaki system / rozwiązanie celować) ?

2
Caporeira napisał(a):

Czy z tych informacji da się wywnioskować na jakim systemie operacyjnym pójdą te sterowniki (w jaki system / rozwiązanie celować) ?

Teoretycznie: na 32-bitowej wersji Windows 2000, XP, Vista, 7, 8.x, 10.
A w praktyce to tego nie da się stwierdzić bez przetestowania, bo sterownik może (źle i niepotrzebnie) sprawdzać wersję systemu, albo polegać na jakimkolwiek szczególe który się w międzyczasie zmienił.
Bywa że stare sterowniki działają na nowym systemie, a bywa że nie, z wielu powodów.

1

Na podstawie samego wycinka pliku inf moze być trudno. Co rzuca mi sie w oczy to katalog system32 jakby wiec sterownik był tez przeznaczony do nowszych systemow nawet x64.
Prwnie ktoś kto w życiu popełnił kilka sterowników moze powiedzieć więcej.
Ja natomiast wrzuciłem w google string z Vendor Id i wychodzi na to, że są kopie sterowników tej karty i to nawet pod 7x64 https://driverlookup.com/hardware-id/pci/ven_10b5&dev_9050
Także jest szansa. Zobacz czy subsys się zgadza, ja nie pobierałem plików bo te wszystkie driver dowloadery chcą sie instalować, wolę takie rzeczy instalować na jakiejś VMce do zaorania.

0

@Azarien: Problem taki że aby to potestować ... muszę kupić komputer. Nie wiem czy nowy czy stary (używany bez gwarancji). Dlatego myślałem że część rzeczy uda się przetestować na wirtualnej maszynie.
@jurek1980: ten sterownik znajduje mi w trzech lokalizacjach:
C:\Software\inst\wdpnp.sys - gdzie jest autorski program i jego kopie bezpieczeństwa
C:\WinDriver\redist\wdpnp.sys - tym programem (WinDriver) chyba ktoś wciągał wszystkie sterowniki z systemu
C:\WINNT\system32\drivers\wdpnp.sys - w katalogu systemowym

Rodziajów subsys na stronie którą podałeś jest kilka, rozumiem że mam je porównać z tym w W2k ? Gdzie go znajdę ... oraz czy z poziomu menedżera plików gdzieś w folderach systemowych go znajdę ?

1

po Vendor ID i Device ID możesz znaleźć sterowniki w googlach. Szybkie wyszukiwanie pokazuje że są sterowniki do Win7 x64, większość sterów z Win7 pasuje do Win8 - 11 więc teoretycznie dowolny windows powinien być ok (jeśli chodzi o to urządzenie)

0

@obscurity: Czyli w tym przypadku można się pokusić i zakupić nowy komputer z Windows 10.
Na nim postawić wirtualną maszynę np z Windows 2000. I w nW2k odpalić autorski program (który działa aktualnie na dotyczsamowym kompie W2k) ?

Jest jakaś pewna/bezpieczna strona z tymi sterownikami ?

0

@Azarien: ja się nie upieram na W2k, tylko czegoś muszę się złapać. 100% pewności nie mamy że pójdzie na XP czy W7, dlatego cały czas się odnoszę o tego W2k systemu.
Problem jest taki że jak zlecę zakup komputera wraz z systemem i coś nie pójdzie, ciężko będzie zmienić komputer/system.

@Azarien: @jurek1980 @obscurity
Mam np opcje zakupu komputera w Windows 7 Professional Embedded - no ale pewności nie ma czy sterownik na tym pójdzie. Lub ewentualnie czy jak postawie na tym W7 Embedded Wirtualną Maszynę z jakimś Windowsem XP czy 2000, czy ta maszyna będzie współpracować z kartami PCI.

PS. Czy da się bez hardware (bez karty pci) sprawdzić czy karta/sterowniki pójdą na Windows 7 Professional Embedded lub na systemie Windows który będzie działał jako wirtualna maszyna ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1