Przerwanan aktualizacja Ubuntu 20.04

0

Wiem że na tym forum pojawiało się tego typu pytanie już nie raz ale mimo wszystko nie rozwiązuje to mojego problemu. Chodzi mianowicie o to że chciałem zaktualizować ubuntu 20.04 do nowszej wersji. Mam ten system na VM. Przez dłuższy czas nie otrzymywałem aktualizacji do nowszej wersji chociaż nie wiem dlaczego. Wiec skorzystałem z tego przewodnika https://ubuntu.com/blog/how-t[...]SZz6lZcCmaON1a2Z_w3W4Rp2yA6IU z pierwszej metody która tam jest opisana. Lecz wyskoczyła mi aktualizacja do wersji deweloperskiej ubuntu 22.04. Nie zainstalowała mi się ta wersja co spowodowało że teraz w ogóle nie mogę zaktualizować systemu i gdy próbuje to zrobić poprzez software updater to pojawia się taki błąd
zdjecie.png. Jak konkretnie mogę to naprawić bez ponownej instalacji systemu. Czy mogę do tego celu wykorzystać liveCD?

1

Zobacz co ci zwraca polecenie lsb_release -a.
Możesz spróbować zrobić to https://linuxconfig.org/how-t[...]ystem-to-its-previous-version jeśli polecenie wyżej zwróciło ci Ubuntu 22.
Nigdy się nie podnosi wersji więcej niż o jedną. Ty zrobiłeś dość spory przeskok. Z mojego doświadczenia, jeśli nie masz tam nic ważnego, to zaoraj i postaw od nowa, zrób backup i przy następnym podbijaniu wersji nie bój się niczego. Ewentualnie zainteresuj się Manjaro, który od niedawna (z tego co wiem) robi przy updatach snapshoty (czyli takie właśnie backupy dla ubogich), dzięki czemu jeśli coś pójdzie nie tak, włączysz poprzedniego snapshota i niczym się nie martwisz. Natomiast jak wiesz, że z Linuxem zostaniesz na dłużej, to moim zdaniem powinieneś zainteresować się Nix/NixOS, niestety próg wejścia jest większy, ale w porównaniu do Win/Mac czy nawet innych linuxów problematyczność praktycznie zerowa.

0

Wykonałem to polecenie o którym mówisz i zwrócił mi coś takiego
zdjecie.png

1

Jak zrobisz sudo apt update && sudo apt upgrade to chce ci coś zainstalować?

0

Czy jest jakieś polecenie na to żeby zaimportować to wszystko co pojawiło mi się w terminalu do jakiegoś pliku? Bo jest tego trochę a nie bardzo chce mi się robić nie wiadomo ile screenów tego

0

Możesz np. zrobić sudo apt upgrade > plik, a potem ubić Ctrl+c bo będzie czekać i podesłać zawartość

0

Pojawia się coś takiego sc.png

0

No i w plik masz wszystko co ma być upgradowane

0

Jak to moge cofnąć? Nie chce aktualizacji do ubuntu 22.04. Chce zaktualizować do 21.10 przechodząc stopniowo przez wszystkie aktualizacje 20.04, 20.10, 21.04, 21.10 itd.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0