Wątek przeniesiony 2021-10-19 22:39 z Nietuzinkowe tematy przez cerrato.

Co do zarządzania notatkami/dokumentacją?

1

Doszły mi nowe obowiązki w pracy co wiąże się z większą częstotliwością spotkań, z czego niektóre są regularne (co tydzień, dwa, miesiąc). Jako że do tej pory za bardzo nie musiałem przykładać wagi do odpowiedniego dokumentowania notatek z takich spotkań, tak teraz chciałbym to wszystko mieć ładnie zorganizowane. Najlepiej odpowiednio pokategoryzowane, w każdej kategorii uporządkowane datami. Ważne jest dobre wsparcie dla wyszukiwania, zarówno datami jak i w treści notatek. Dobrze by było gdyby poszczególne dokumenty można współdzielić z innymi.

Możecie coś polecić?

4

Ja teraz używam Notion, ale testuję też Neorg (Vim) i Obsidian.

1

Evernote lub onenote

0

@UglyMan: OneNote mamy na laptopach roboczych ale albo ja nie ogarnięty w tym jestem (bardzo możliwe) albo sortowanie po datach (o ile w ogóle możliwe) i wyszukiwanie wcale nie jest takie wygodne.

2

Notepad++ :-D :-D

0
Aventus napisał(a):

@UglyMan: OneNote mamy na laptopach roboczych ale albo ja nie ogarnięty w tym jestem (bardzo możliwe) albo sortowanie po datach (o ile w ogóle możliwe) i wyszukiwanie wcale nie jest takie wygodne.

Jest specyficzny ale daje najlepsza integrację z kalendarzem w Outlooku.

0

@lion137: Ty się śmiejesz ale ja zacząłem tworzyć pliki tekstowe otwierane właśnie w Notepad++, pliki mają datę jako nazwę żeby się dobrze sortowało i znajdują się w folderach odpowiadających rodzajom spotkań. No ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę, stąd ten wątek :p

@UglyMan: akurat na integracji z Outlookiem aż tak mi nie zależy.

1

Próbowałem używać evernote. Wersja desktop strasz mi muliła. Szybko zrezygnowałem.
Onenote działa szybko, ale własnie jak powiedział @UglyMan , jest specyficzny.
W sumie sam jestem ciekawe propozycji, bo z onenota też nie do końca jestem zadowolony.

0

@Aventus: jeżeli do spotkań używacie MS Teams, to tam jest funkcja robienia notatek i potem to się podpina pod spotkanie i jest dostępna dla chyba wszystkich uczestników.

0

@.andy: faktycznie używany Teams ale notatki mają być głównie na mój użytek (idealnie z możliwością współdzielenia ich jak już wspomniałem). Poza tym wolę unikać Teams do takich rzeczy bo co tu dużo mówić- z Teams mamy chyba więcej problemów niż pożytku. Długo by wymieniać.

0

@Aventus: Wszystko, co robię piszę sobie w plikach tekstowych; a skoro pracuję teraz na windzie, to notepad++, i na OneNote, do chmury.

1

To może jakiś edytor Markdown w trybie visual?
Używałem sporo https://marktext.app

0

Miro jest całkiem spoko jeśli potrzebujesz więcej niż sam tekst - jakieś diagramy, wykresy czy mind mapy. Jest od groma szablonów.

Jak sam tekst to markdown w dowolnym edytorze (plus za live preview) dla mnie robi robotę.

0

Do wykresów można podpiąć PlantUMLa. Wykresy robisz pisząc tekst. Bardzo fajne, ale na początku trzeba ogarnąć składnie.

0

Używamy Miro właśnie do diagramów itp. ale zdecydowanie nie za bardzo się nadaje do tego co opisałem w pierwszym poście. Prostota wyszukiwania i sortowania po datach, oraz wyszukiwania w tekście to podstawowe wymagania w tym przypadku. Chodzi mi o łatwe zarządzanie prostymi notatkami, nic bardziej skomplikowanego. Do tego mamy inne narzędzia (takie jak Miro właśnie).

0

Ja używam do całej organizacji życia i pracy Notion.

1

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Dzisiaj testowałem Obsidian wymieniony przez @hauleth i zapowiada się dobrze. Wybrałem go na pierwszy rzut bo jest lekki, nie ma nadmiaru zbędnych bajerów, pozwala łączyć ze sobą strony (pliki) a jednocześnie jest aplikacją lokalną, nie wymagającą założenia konta ani hostowania lub powierzania tych poufnych danych zewnętrznym serwisom. Co prawda początkowo praca z czystym markdown i w dodatku bez edytora WYSIWYG nie wydawała mi się zachęcającym pomysłem, ale jednak dobrze się to dziś sprawdzało. A i sam markdown jest na tyle znanym i uniwersalnym formatem że gdybym miał się z kimś dzielić notatkami to nie będzie problemu.

Notion również prezentuje się ciekawie ale to jest jednak rozwiązanie w chmurze i zespół od bezpieczeństwa mógłby na to kręcić nosem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1