Hamachi jest super ale...

0

Witam, poszukuje programu, który pozwoli mi utworzyć za free lokalną sieć dla 12 komputerów. Komputery mają być umieszczone w domach uczniów i w moim domu( ja jestem gospodarzem sieci). Otrzymałem świetną podpowiedź w tym temacie - jest to program Hamachi. Ale niestety program obsługuje za free tylko 5 komputerów. Czy znajdzie się Osoba, która jest w stanie dać mi w tym temacie jakieś wskazówki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

1

OpenVPN?
Albo po prostu zapłać za licencję - to tylko $50/rok

0

VPN to chyba najłatwiejsze rozwiązanie.

0

Jeśli czujecie się na siłach by trochę podłubać w konfiguracji - i macie przynajmniej jeden stały, publiczny IP - to imho najlepszym wyjściem będzie WireGuard; jest on milion razy prostszy w instalacji oraz konfiguracji niż np. OpenVPN, a i działa bez problemu na wszystkich platformach (od Windowsa, przez Linuksa, po iOS).

1

@krig: Możesz też sprawdzić "ZeroTier" (https://www.zerotier.com/) - zasada działania podobna do Hamachi (bardzo prosta konfiguracja etc.) w wersji darmowej umożliwia połączenie się do 50 klientów w ramach jednej sieci (ograniczeniem jest ilość adminów: 1 i brak SLA, ale to nie powinno Ciebie martwić). Kiedyś tego używałem i działało całkiem spoko, nie wiem jak teraz ze stabilnością etc. :)

0

Dziękuje wszystkim, którzy poświęcili kilka minut czasu żeby odpowiedzieć na temat hamachi. To co ja potrzebuję od hamachi to jest udostępnienie grupce uczniów (15) dostępu do pendrive'a licencyjnego. Ponieważ hamachi ogranicza wiekość darmowej sieci do pięciu, więc stworzę dodatkowo jeszcze 2 sieci . Prawdopodobnie wszystkie sieci będą mieć dostęp do tego pendrive'a . Wypróbuję to praktycznie po Świętach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0