Dobry router WiFi z QoS

0

Cześć, możecie polecić jakiś dobry router wifi, który by udostępniał silne wifi dostępne w całym domu? Dom to zwykły murowany 2 piętrowy, ok 150 m2.
Chciałbym aby wifi było dostępne na obu piętrach. Router będzie znajdował się w jednym z pokojów na 2 piętrze. Będzie komunikował się przez ethernet z routerem LTE, który sobie nie radzi z udostępnianiem WIFI (już 15 metrów dalej prędkość spada o jakieś 40%).
Ponadto do wifi będą podłączone 2 podstawki z telewizją internetową, dla których chciałbym po adresie MAC ustawić kontrolę przepustowości na około 5 Mbps.
Maksymalna prędkość jaką udało mi się na kompie osiągnąć po kablu to około 150 Mbps, więc nie chciałbym aby nowy router był wąskim gardłem.

Mecie jakieś fajne, tanie propozycje, które w moim przypadku nie będą overkillem?

0

Domy budowane są różnie i raczej nikt Ci nie zagwarantuje, że będzie u Ciebie działało super na piętrze jeśli np. postawisz postawisz router na parterze w skrajnym punkcie domu. Tradycyjny strop zawiera kratownicę z metalu, co nie sprzyja komunikacji radiowej. Jak na wi-fi masz spore wymagania, więc raczej po tanich rozwiązaniach bym się nie spodziewał cudów. Najlepsza i najszybsza komunikacja jest po kablu, tak więc co możesz po kablu podpiąć to podepnij (np. tv, konsolę, dysk zewnętrzny NAS itp.). Na pewno odciąży Ci to obciążenie ruchu wifi. Do tego osobiście dałbym na taki dom ze 2 routery, bo u moich rodziców w domku piętrowym jeszcze żaden router pojedynczy się nie sprawdził idealnie. Ale to już zależy od układu domku i pomiarów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0