Dwa komputery czy dwa ekrany?

0

Posiadam laptopa. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem nowego laptopa, bo ten mój już ma prawie 6 lat, a w dodatku warto by było zainwestować w nowy sprzęt. Czasami brakuje mi tak naprawdę miejsca na ekranie, tzn. chcę obejrzeć film, albo też działać w kilku okienkach. Zrobiłbym to przede wszystkim z wygody dla siebie samego, ale przez myśl mi przeszło rozwiązanie które niejednokrotnie widziałem, czyli dwa ekrany (być może źle to nazywam), czy da się coś takiego zastosować w laptopie, albo też może lepszym zakupem byłby sam laptop?

2

Da się podłączyć dodatkowy monitor do laptopa i masz wtedy dwa ekrany laptopa i monitor, można też podłączyć 2 monitory i masz 3 ekrany.
Nie wiem co ma do tego nowy laptop, bo masz wtedy 2 laptopy, co prawda to będą 2 ekrany, ale niezależne od siebie.
Osobiście używam laptopa z 2 monitorami, ale podczas pracy na nich laptop jest podpięty do stacji dokującej i zamknięty

3

Lepszym zakupem bedzie na pewno zewnetrzny monitor, bo o ile nie masz 21 calowego Acera to ekran zewnetrzny bedzie zawsze wiekszy czyli czytelniejszy. Ekran laptopa mozesz wykorzystac do mniej krytycznych zadan jak sprawdzanie poczty czy odgrywania filmow/muzyki w ulubionym playerze.

2

Ja uzywam dodatkowego monitora do laptopa, ogromna róznica. Nawet jeden coś robi, co dopiero dwa.
Ogólnie, jeśli nie masz dwóch HDMI w lapku, to zostaje opcja jakby ,,huba", czyli czegoś w tym stylu https://www.mediaexpert.pl/te[...]iRBR0vSwLFEAQYAiABEgJQyvD_BwE.

0

@matiz17: Jeśli zdecydowałbyś się na drugi laptop to był swego czasu taki soft, który pozwalał niejako "skleić" ekrany kilku komputerów i dzięki temu można było jedną myszką i jedną klawiaturą sterować podłączonymi ekranami. Po prostu definiowało się np. który ekran jest z lewej a który z prawej strony i wtedy można było sobie przejechać myszką np. z lewego ekranu do prawego pomimo tego że oba ekrany były sterowane przez osobny komputer. Widziałem kiedyś coś takiego w działaniu - parę lat temu, nawet można było mieszać sobie Linuxa i Windowsa. Ale nie wiem czy ten soft jest jeszcze dostępny na chwilę obecną.

edit: z tego co widzę to pod Linuxa jest aktualnie dostępny pod nazwą Synergy.

2

Praktycznie każdy laptop ma wyjście na zewnętrzny monitor, a niektóre mają nawet dwa wyjścia.

Problem z zewnętrznym monitorem podłączonym do laptopa jest ergonomiczny: z pewnością będzie to inny monitor, zapewne większy, niż ten wbudowany w laptopa. A wygodniej jest mieć dwa identyczne monitory przed sobą.
Dodatkowo nie ma za bardzo jak tego ustawić na biurku: zewnętrzny monitor będzie zawsze gdzieś z boku, bo przecież klawiaturę masz tuż przed wbudowanym monitorem. Chyba że podłączysz zewnętrzną klawiaturę, ale wtedy laptop zaczyna przeszkadzać bo niepotrzebnie zajmuje tyle miejsca.
Chyba że uda ci się podłączyć dwa identyczne zewnętrzne monitory, wtedy możesz zapomnieć o samym lapku, ustawić go jak najdalej od siebie i udawać że masz kompa stacjonarnego z dwoma monitorami... ale wtedy wygodniej jest mieć skrzynkę na podłodze niż tego lapka ciągle gdzieś na biurku.

Wiem, narzekam. A to dlatego że po kilku latach pracy na desktopie pracodawca uszczęściwił mnie obowiązkowym laptopem i nie do końca jestem z tego powodu szczęśliwy.

Nie zapominajmy że laptop jest z założenia komputerem przenośnym. Robienie z niego „centrum sterowania” trochę mija się z celem – od tego są komputery stacjonarne.

1

@Azarien:

Można pracować z zewnętrzną klawiaturą, myszką, monitorem.
Twój macbook ma zamkniętą klapę i sobie leży (z boku) nie przeszkadzając

Learn how to use an external display with your Mac notebook while its built-in display is closed.
https://support.apple.com/en-us/HT201834

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0