Czarny ekran na trzy sekundy

0

Czasami mam tak, że mam czarny ekran na trzy sekundy albo czarny po zmianie rozdzielczości w grach. W grach problem nigdy nie występuje podczas samego grania. Karta to rtx 3070 a cpu i5 10400f. Testy occt są w porządku. Sterownik aktualny, ponownie instalowany jak i tez system.

1

Czarny ekran masz na monitorze laptopa czy zewnętrznym od PC? W losowych momentach masz ten czarny ekran, np. podczas przeglądania internetu (poza przypadkiem zmiany rozdzielczości)?

1

To jest PC. Tak w losowych

2

Sprawdzałeś przewód sygnałowy i zasilający od monitora ? Próbowałeś podmienić na inny, żeby wyeliminować tą ewentualną przyczynę problemu?

0

Tak. To samo. Może to być wina procesora? Mam wrażenie ,ze jak rtx 3070 dzialal na starym procku i5 4690k to nic się nie dzialo.

0

Sprawdzałeś różne rozdzielczości?
Radziłbym założyć ten temat gdzie indziej, np. na Elektrodzie, bo tutaj jest forum dla programistów raczej niż dla informatyków/sieciowców/elektroników.

0

To znaczy chciałem sprawdzic temat od strony programistycznej. To moze byc wina sterowników? Wina cpu?

0

Może monitor jest podłączony kablem HDMI?
Jeśli masz możliwość podłączenia monitora inaczej niż przez HDMI to wywal to gunwo i użyj kabla DisplayPort albo DVI.

0

Jest display port.

0

@Adam Sienkiewicz: Swoją drogą, to przy tym starym procku bottleneck musiał być ogromny.

Jak z procesorem innych wydarzeń nie miałeś, to od razu moze nie być uszkodzony. Radziłbym update wszystkich sterowników od kompa. A jest podkręcany moze CPU/lub karta?
Monitor jest raczej ok jak to dzieje się tylko w danych momentach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0