Wątek przeniesiony 2020-12-18 19:45 z Off-Topic przez Ktos.

windows PC-windows PC jak przekopiować plik

0

Hej
Na laptopie mam maszynę z windowsem (przez virtual boxa moge też linuxa odpalić) i muszę do zdalnego komputera (windows 10) gdzieś po drugiej stronie globu przekopiować pewien plik. Co znam to login i hasło do tego zdalnego komputera tak że tą aplikacją windows remote connection jestem w stanie się połączyć i zdalnie kontrolować pulpit. W tej windowskiej aplikacji "Windows remote connection" można zaznaczyć widoczność na zdalnej maszynie np. mojego dysku C. I to działa, ale nie da sie tak przekopiowac pliku bo za każdym razem się wywala bo transfer jest tak wolny, że mi dostęp do zdalnego setupu się wywala w trakcie przenoszenia pliku. Wrzucenie pliku gdzieś na gmaila czy inny serwer odpada bo to w pracy i nie wolno wrzucać takich plików gdzieś na zewnątrz. Jak i w samej pracy nie mam zapewnionych jakichś dysków pośredniczących między jednym a drugim komputerem. Co mi działa to jeszcze ping do tego zdalnego komputera ale już połączenie ssha i ftp nie. No i ja nie wiem jak ja mam tam skopiowac plik 120mb. Na pewno to musi być coś lekkiego najlepiej przez shella. Jeszcze żeby było smieszniej to jak tego pliku jutro nie skopiuje to jest tam przyszłość firmy zależna od tego, że klient może z niej zrezygnować jak się nie rozwiąże jakiegoś tam problemu. A tu podstawowy problem techniki z sharowaniem pliku pomiędzy dwoma komputerami. Śmiech na sali po prostu. Niemniej jednak jest ktoś obczajony w windowsach? Co jeszcze dodam że tam na zdalnym kompie działa internet to jak coś jest takiego, że można zainstalować na obu kompach to da się. Tyle że martwi mnie że ssha i ftp połączenie nie działa to żadna apka windowsa do ssha, ftp też nie pomoże. Porażka, jutro klient będzie pytał o status to powiem że jestem na etapie kopiowania plików pomiędzy komputerami:)

1

A próbowałeś tak zwyczajnie wziąć Ctrl+C na jednej maszynie z Windows i Ctrl+V na maszynie połączonej przez RDP? Działa tak.

1

Zrób archiwum podzielone na wiele małych plików. Wielkość dobierz eksperymentalnie. Jak zerwie połączenie w połowie to widzisz których brakuje.
Po przesłaniu połączysz to w całość.

0

@Delor: tak to chyba jedyna droga, total commanderem podzielić po mojej stronie a scalić po drugiej. Takie zwykłe Ctrl-C i Ctrl-V też nie działa. Ale dziadostwo to normalnie szkoda gadać. Na maszynach linuxowych jak znasz login i hasło to zawsze działa w shellu po scp kopiowanie, prosto i szybko.

0

Jednak nie będę dzielił tego pliku bo ten plik to jest soft jaki ma być wgrany na urządzenie. Nie mam pewności czy kontent przed podziałem będzie taki sam jak po scaleniu na kompie u klienta. Niby checksumy można policzyć plików i jak sa takie same to uznać że żaden bajt się nie zmienił, ale czy temu ufać zawsze to nie wiem.

1

Bardziej bym ufał plikowi z archiwum niż przesłanemu raw przez sieć.

1

Aby zadziałało Ctrl+C i Ctrl+V, w swoim podłączeniu RDP musisz włączyć udostępnianie swoich dysków (udostępniasz swoje dyski zdalnej maszynie). Na początku często się o tym zapomina.

Masz jeszcze dwie opcje i plik może być dowolnie duży:

  1. Uruchom własny serwer FTP (lub ewentualnie znajdź jakiś), nie ważne gdzie, ważne, żeby był widoczny dla obu komputerów Po prostu na jednym komputerze wrzucasz plik, a na drugim go pobierasz. Ja często mam potrzebę przenoszenia plików między komputerami i z tego rozwiązania korzystam (dodatkowy komputer z Windows 8, program FileZilla).
  2. Umieścić plik na skrzynce pocztowej i z niej pobrać. W tym celu możesz skorzystać z dowolnego klienta peer-to-mail lub https://github.com/andrzejlisek/BackupToMail (mój autorski program, działa na Windows i Linux, inspirowany technologią P2M, ale ja miałem trochę inne założenia). Nie wiem, jak inne programy P2M (testowałem pobieżnie), ale mój program potrafi kontrolować poprawność załadowania i pobrania pliku, potrafi kontynuować pobranie po zerwaniu połączenia. Testowałem na plikach 5GB i działało to dobrze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0