Szukam programu do analizy zawartości plików na linux.

0

Witam, szukam jakiegoś analizera zawartośći plików z kodem na kaliego linuxa. Na przykład na windowsie podobało mi się pestudio, ale jestem wykończony szukaniem czegoś na linuxa, a nie chciałbym się szczerze mówiąc zdemotywować. Może polecacie coś dobrego na stronie internetowej?

1

Ale szukasz czegoś do analizy plików PE czy ELF? Bo nie wynika to z pytania (pliki z kodem na kali to ELFy, a PeStudio jak nazwa wskazuje jest do plików PE).

Jeśli chodzi o analizę plików PE, i lubisz okienkowe podejście PeStudio, to pewnie najlepszym podejściem będzie spróbowanie uruchomienia go w Wine. Większość rzeczy które pokazuje PeStudio pokazuje też dowolny diasembler (np. IDA w wersji darmowej), chociaż może to być mniej wygodne bo trzeba wiedzieć na co patrzeć.

Jeśli chodzi o ELFy to ciężkie pytanie - generalnie 100% reverserów których znam uruchamia w tym celu readelf -a i patrzy w interesującą ich sekcję wyjścia na terminalu (dodatkowy bonus: wygląda hakersko). Ew. po prostu wrzuca od razu do ulubionego disasemblera. Nie kojarzę czegoś co można by nazwać alternatywą PeStudio dla ELFów (internet znalazł http://elfparser.com/screens.html, ale wygląda jak ograniczony readelf w brzydkim UI)

0

O pliki PE. Myślałem o uruchomieniu we wine, ale miałem errora i pomyślałem, że po prostu pestudio nie zadziała, widocznie się myliłem, to postaram się rozwiązać problem. Dziękuję za pomoc, zajrzę w linki, bo przydadzą się na pewno do RE i ctf którego teraz robię.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0