Nie rozwija mi się menu Start - WIN10

0

Mam problem. Nie mogę kliknąć (tzn. nie rozwija mi się) menu Start w lewym dolnym rogu ekranu. Co może być przyczyną? Uruchamiałem system od nowa i nic :/

2

Zobacz czy masz jakieś aktualizacje i zainstaluj. Aktualizacje łącznie z tą wiekszą, Może akurat będzie jakaś, która coś zmienia w systemie i się odświeży (mi tak zaczął działać profil który miał czarny ekran od razu po zalogowaniu). Możesz też założyć nowego użytkownika i na nim sprawdzić czy nadal masz to samo.

0

Robiłem nawet jakąś aktualizację wczoraj w nocy i nic to nie dało. Było jak było. Gdy klikam w menu Start w lewym dolnym rogu rzecz jasna to wyskakuje obok przez chwilę takie niebieskie kółko, po czym znika, a menu Start się nie rozwija. To uciążliwe. Po odebraniu kompa z serwisu menu Start się rozwijało, ale zauważyłem inny pewien objaw, być może związany.
Dziwny, ale podobny objaw zaobserwowałem także przy otwieraniu plików zdjęć czy filmów, gdy wyświetlał mi się komunikat "Błąd systemu plików (-2147219196). Gdy zmieniłem np. z 'polecanej w systemie Windows 10" aplikacji "Zdjęcia" na inną, to już się otwierało. Tak samo było z aplikacją dla filmów. Tak jakby coś działo się z "Win10", coś blokowało.
Nie chce mi się wierzyć, że tak mogłoby zostać lub być:(
Oczywiście nie muszę pisać, że odpalałem komputer kilkakrotnie i problem nie znika.

2

"Błąd systemu plików (-2147219196)

Jeżeli masz takie błędy to przede wszystkim zacznij od sprawdzenia dysku:

  • sprawdzić jakimś programem (np. HDTune - https://www.hdtune.com/download.html) czy nie masz jakichś uszkodzeń oraz co zgłasza SMART
  • zrobić chkdsk c: /f
  • z poziomu "mojego komputera" prawym na dysku -> właściwości -> narzędzia -> Sprawdź
3

Takie cyrki dzieją się jak ktoś użyje programu typy CCleaner i innych autonapaprawiaczy rejestru. Bardzo często to tylko potrafi popsuć rejestr. Przeinstaluj system i tyle. Tylko zrób to sam, po pierwsze czegoś tam się może nauczysz, po drugie będziesz wiedział co się dzieje i co robiłeś.

0
jurek1980 napisał(a):

Takie cyrki dzieją się jak ktoś użyje programu typy CCleaner i innych autonapaprawiaczy rejestru. Bardzo często to tylko potrafi popsuć rejestr. Przeinstaluj system i tyle. Tylko zrób to sam, po pierwsze czegoś tam się może nauczysz, po drugie będziesz wiedział co się dzieje i co robiłeś.

OK - a co z moimi plikami, historią w przeglądarce itd. itd.?

0

Ja po podstawowych aktualizacjach na początku po prostu je zablokowałem poprzez windows managera: https://www.dobreprogramy.pl/[...]er,Program,Windows,87045.html

0

W nocy z 11 na 12.11 zrobiłem "Aktualizację" tego mojego Win10 i... choć liczyłem na to, to się spełniły "marzenia" i .... !!!! :-) powrócił mi START, powróciło dużo innych funkcji (jeszcze sprawdzam czy wszystkie), ale.... niestety jedna rzecz na pewno nie powróciła: nie da się NIC wpisać "Wpisz tu wyszukiwane słowa" obok menu START. Czy muszę czekać na kolejną "aktualkę"...?

0

No i tak jak w temacie.. chyba nic innego jak czekanie na aktualizacje kolejne mi nie pozostało, wkurzające jest to i denerwujące. Jak pisałem 16.11 jest menu START rozwijające się, ale np. wyszukiwarka nigdzie nie działa... dramat :/ Pewnie skopali mi jakiś "rejestr" w tym systemie korzystając z Cleaner'a... :/

1

Ostatnio jako rodzinny "informatyk" dostałem lapka do naprawienia z tą samą usterką.
Szczęśliwie zainstalowany Windows 10 nie był najnowszym buildem (19xx). Aktualizacja do najnowszego 20H2 naprawiła problem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0