Thinkpad E595 czy T495? Czy warto dopłacić do serii T?

0

Czy może zupełnie inny model? Co polecacie?

title

4

Kilka dni temu @Panczo pisał na blogu o swoich wrażeniach z korzystania z linii E Thinkpadów - Stanąłem ostatnio przed wybo.... @Narta w komentarzach też miała coś do dodania w temacie. Czy przejrzałeś ten wpis?

3

Bożesz, co to za marketingowy gulgot:

  • dysk twardy - bardzo wydajny
  • ekran - lepszy niż standardowy
  • wprowadzanie danych - ponadstandardowe
  • wszechorgazmiczne doświadczenie użytkownika - przenajzaj...biaszcze :p
1

Porównujesz serie T z serią E. Nie wiem na czym Ci zależy, bo w porównaniu jest model o dwóch różnych rozmiarach matrycy 14' i 15,6', jak pisałem na razie kupilem E14 Gen 2 (dokładnie w takiej konfiguracji: https://www.delkom.pl/p/64641[...]fhd-16gb-512ssd-int-w10p.html) i złego słowa nie powiem, ale masz rozrzut cenowy dość spory więc ciężko doradzić

0

Najlepiej dorzuć trochę grosza i kup MBP. Chyba, że chcesz grać w gry, wtedy ustal sobie jakiś limit cenowy i kup najmocniejszy sprzęt jaki znajdziesz poniżej tego limitu.

0

T > E

1

Przede wszystkim nie kupuj już teraz laptopa z Ryzen 3000, jak są z Ryzen 4000, bo jest między nimi przepaść.

1

T to seria dla biznesu. Najważniejsza informacja z porównania to "złącze stacji dokującej". Stacja dokująca czy to w pracy czy w domu to prawdziwy skarb o ile często przenosisz komputer z biurka.
Durga rzecz to punkt "wzmocniona konstrukcja", nie widziałem żeby kiedyś w T stłukł się ekran :D
Kolejna sprawa 2xUSB C, prawdę mówiąc to mało bo już teraz wszystkie nowe urządzenia są USB C. Co więcej monitory również zaczynają z tego korzystać (4K).
Jeżeli te 2k nie są dla Ciebie problemem to dopłać, taka jest moja opinia.

Na koniec łyżka dziegciu: full HD w laptopie to rozdzielczość nie z tej epoki - oczekiwał bym 4k nawet jeżeli to oznacza problemy ze skalowaniem na Archu :trollface:

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0