Pendrive bootowalny, problem windows xp

0

Witam. Otóż, kolega zapomniał hasła do starego komputera z systemem xp i chciałem mu pomóc w odszyfrowaniu hasła by móc dostać się do danych. Jednak prawie przy każdej próbie odpalenia czy to linuxa kali czy Hirens BootCD. Pokazuje mi się to Veryfing Data Pool, oraz capacibility enabled bo zmieniłem z disabled.
Przy próbie uruchomienia z USB
foty z biosu:
https://files.fm/thumb_show.php?i=4cxsgbsa)
https://files.fm/thumb_show.php?i=5g3xkjpw
https://files.fm/thumb_show.php?i=9z6utsp8

0

Tam u góry widzę KingstonDataTraveler. Mam kilka takich pendrive'ów, i z tego co pamiętam nie są bootowalne. Jeśli to z nich próbujesz te Linuxy startować, to znajdź coś innego...

PS. nie wiem czy to wina tego Kingstona czy BIOSu, ale na kompie który nie chciał wystartować z tego pena bez problemu zadziałał tani czytnik SD w kształcie pendrive'a (taki co kartę SD wkłada się do środka i całość wygląda jak pendrive).

0

ok, dzięki za info spróbuje na innym pendrive i dam znać, swoją droga kiedyś uruchamiałem z niego jakiegoś linuxa portable.

0

Też posiadam ten typ pendrive'a. Stawiałem kilka Linuxów za jego pomocą na nowszych i zupełnie starych komputerach. Nawet sobie zrobiłem na nim wersję Linux Persistent Storage, gdy potrzebowałem dostępu do prywatnych danych, będąc z dala od domu bez komputera.

Trudno mi się zgodzić z kolegą @Azarien. Moim zdaniem problem bootowalności dotyczy BIOS-u, a nie pendrive'a. Jeśli ja miałem tego typu problemy, to ostatecznie okazywało się, że to kwestia ustawień BIOS-a właśnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0