Router Wifi

0

Cześć,

Mam następujący problem z internetem, może ktoś miał kiedyś podobną sytuację. Mam w domu praktycznie obok siebie 2 routery. (2 różne sieci, 2 różnych operatorów).
Dwa pokoje dalej mam komputer stacjonarny z adapterem TP-Link TL-WN725N. No i obie sieci niby widzi, tylko jedna z nich działa ok, a druga tragicznie wolno. Nie rozumiem o co chodzi bo w ustawieniach połączenia sieciowego to niby ta 'wolniejsza' siec ma więcej kresek zasięgu i szybkość 90mb/s, ale działa bardzo źle (ta działająca dobrze ma ok 30mb/s), teoretycznie od tego operatora powinna być szybsza. Nie ma żadnych innych obciążeń sieci.

Próbowałem to samo na lapku w tym samym pokoju z użyciem tego samego TP-Linka i obie sieci działają bardzo dobrze. Wiec to nie kwestia routera i raczej też nie kwestia adaptera. (próbowałem też z innym adapterem i efekt jest podobny).
Przeinstalowałem sterowniki itp. ale nic nie pomaga. Prawdę mówiąc nie mam za bardzo pomysł. Miał ktoś z Was podobny problem kiedyś, lub ma jakąś koncepcję co może być powodem tego? Podsumowując na wszystkich urządzeniach w tym samym pokoju obie sieci działają bez zarzutu. Tylko i wyłącznie na jednym komputerze (nowy sprzęt) jedna z sieci działa bardzo słabo.

0

Może zakłócają się wzajemnie? próbowałeś zmienić ustawienia? może dołożyć jakiś Access Point?

2

Żeby wykluczyć kwestie jakiegoś sprzętowego uszkodzenia, wejdź na stronę linux mint, pobierz plik ISO, wypał go na pendrive i z niego odpal kompa. Nie bój się, niczego nie musisz instalować, po bootowaniu z USB masz w pełni funkcjonalny system, w którym twoje wifi powinno działać.

Po takim teście będziesz miał w miarę jasną sytuację - jeśli nadal będą problemy, to znaczy że raczej jest to coś sprzętowego, natomiast jest na linuksie będzie działać, to znaczy że problem jest raczej gdzieś po stronie sterowników lub konfiguracji.

3

Co się dzieje jeśli wyłączysz na przemian router i przetestujesz tylko na włączonym jednym? To takie same routery? Bo jak takie same to na bank mają ustawiony ten sam kanał transmisji jako podstawowy. Spróbuj zmienić kanały transmisji testując po kolei, bo oprócz Twojego drugiego routera możesz mieć np. sąsiada z dołu i jego urządzenie które nadaje na tym samym kanale co Twój.
Spróbuj też, ale oczywiście na próbę otworzyć sieć i zrobić test wydajności bez żadnego szyfrowania. - Pamiętaj to tylko test i po zakończeniu koniecznie zabezpiecz sieć.

0

Zmień położenie routera, czasem 5cm w jedną czy drugą stronę sprawia, że nagle wszystko chodzi jak powinno.

0

Spróbuj zmienić kanał na jakim działa WiFi w owym szwankującym urządzeniu .

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1