Precyzyjne ustawienie położenia wielu monitorów

1

Poszukuję narzędzia (albo dokumentacji jak to zrobić np. w rejestrze) które pozwoliłoby na dokładne (co do piksela) ułożenie monitorów względem siebie.
Windowsowe GUI jest niestety bardzo "na oko":

a.png

1

Jak zmontujesz takie narzędzie to podziel się ze światem, bo bardzo brakuje by przesuwać co piksel i mieć podgląd na żywo. Ja i w domu i w pracy (no, w pracy jeszcze notebook po lewej, więc 3) mam tak:
screenshot-20200723112539.png
i nigdy nie udało mi się dopasować idealnie. O ile jeszcze w pracy mam na podstawkach i mogę fizycznie przesunąć monitor, to w domu mam monitory na ścianie i w pionie tylko programowo mogę przesuwać.

0

Dzięki za API, spróbuję coś wykodzić.

0

@Azarien: czemu zależy Ci na dokładności co do piksela? Z ciekawości pytam.

Tak przy okazji – sprawdziłem swój rejestr w WinXP i wszystko jest tak jak opisali na stronie linkowanej wyżej przez @alagner. Oczywiście jest tam kupa opcji, więc jest się czym bawić. Dzięki za tip. ;)

Choć można odnieść wrażenie, że na niektórych konfiguracjach, pozycja dodatkowego monitora może być błędnie zdefiniowana w odpowiednim kluczu, posiadając współrzędną pokroju 0xFFFFFC00. Jednak to tylko zmyłka – wartości są typu DWORD czyli bez znaku, a po odczycie danych jako liczby ze znakiem dostajemy rzeczywistą współrzędną (tu: -1024 – monitor jest po lewej od głównego ekranu, stąd ujemna liczba).

0
furious programming napisał(a):

czemu zależy Ci na dokładności co do piksela? Z ciekawości pytam.

By dopasować do siebie monitory? Jak masz okno na obu, to fajnie, jakby pasowało do siebie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0