Windows 10, wyłączenie automatycznego przełączania na zewnętrzny ekran po podłączeniu VGA

1

Windows 10 stara się być mądrzejszy od użytkownika i ilekroć podpinam rzutnik po VGA, Windows przełącza automatycznie cały obraz na rzutnik.. sęk w tym, że często podłączam go jak rzutnik jest wyłączony i chciałbym wyłączyć to automatyczne przełączanie. Szperałem nieco, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Ktoś coś?

0

W moich komputerach Windows zapamiętuje ostatnie ustawienie jakie było dla podłączanego urządzenia - jeśli ostatnio był przełączony, to przełączy, a jak nie był, to nie przełączy.

0

No to u mnie za każdym razem ekran notebooka gaśnie, bo system przełącza. Muszę pamiętać ile razy nacisnąć Fn+F8 by wrócić do wbudowanego ekranu i czasem to chwilę zajmuje. Upierdliwe.

0

Nie ma na to rady? Wypinam kompa do użytku "gdzieś", potem wracam z nim na stanowisko rzutnikowe, wpinam przewody w tym VGA od rzutnika i nie ważne czy komp jest włączony czy wyłączony, wykryje to podpięcie i przełączy wyświetlanie na rzutnik, który jest wyłączony. Nic nie widać na ekranie, a skrót przełączający monitory nie zawsze działa po omacku. Dziś po kilku próbach przełączenia na wbudowany dałem za wygraną, musiałem wypiąć VGA i coś zobaczyć.
Muszę jakoś wyłączyć tę "inteligencję", bo to jest upierdliwe i prawie co dzień uprzykrza życie.
Ktoś coś?

0

Może po wpięciu kompa "gdzieś", pod koniec przełącz się z powrotem na ekran laptopa co zapamięta windows i przy kolejnym podłączeniu będzie to domyślne. Albo kombinuj
[klawisz windowsa] + p
strzałka w dół + Enter.

0

Najczęściej podłączam go jak oba sprzęty są wyłączone, więc po pierwsze to nie przejdzie, a po drugie, gdyby był włączony, to nadal mi przełączy ekran i nic nie będę widział. Chciałbym po prostu wyłączyć tę automatykę i ekran przełączać tylko ręcznie.

0

ms przez dekady nie rozwiązał takich podstawowych problemów jak zarządzanie ram, cache, skalowanie, przełączanie monitorów, czy urządzeń, chyba nawet do dziś jak wrzucisz płytę do napędu cd to cały system freezuje i czekasz aż przemieli i pohałasuje :)

0

Zauważyłem że jeżeli w momencie odłączania zewnętrznego monitora był wybrany tryb "Duplikuj" (a nie "Tylko drugi ekran") to Windows zapamięta to i co prawda po ponownym podłączeniu znowu włączy obraz na zewnętrznym ekranie, to nie zgasi nam ekranu laptopa. Nadal niekoniecznie to co chcesz uzyskać, ale przynajmniej nie musisz robić nic po omacku.

0
Paweł Dmitruk napisał(a):

Może to: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware-winpc/disabling-monitor-auto-detection-in-windows-10/e4f6bbc3-b45f-4880-8b06-3e339d62ac59

Niestety, nie ma klucza TMM w rejestrze, a dodanie go ręcznie niczego nie zmieniło. W jednym z komentarzy padło, że jest to tylko dla urządzeń mobilnych (notebook się do takich nie zalicza). Ale póki co najlepsza próba.

@Azarien, to mnie nie urządza, bo ja korzystam tylko albo tylko notebook albo tylko rzutnik. Nie prowadzę prezentacji tylko oglądam filmy ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1