Oprogramowanie do projektowania aplikacji webowych

0

Witam.
Szukam programu, który pomoże mi zaprojektować www w kwestii designu oraz logiki. Do tej pory sporo ludzi sugerowało mi Adobe Xd i plugin do Material Design. Problem w tym, że to nie jest takie intuicyjne jakbym chciał. Plugin z Material Design otwiera się w osobnym oknie i zwyczajnie kontrolki się kopiuje do swojego projektu. Jest w ogóle takie oprogramowanie, które ogarnie projektowanie UI na zasadzie drag&drop i ewentualną logikę? Korzystacie z czegoś do takich rzeczy, czy "na pałe" od razu programujecie?

3

Wordpress xD

0

WTF?! Niby w jaki sposób ma mi to pomóc :-)

1

https://www.figma.com/ Nie korzystałem, tylko słyszałem.

0

Możesz napisać w Wordzie i zapisać jako strona html. Nic nie musisz programować. Kiedyś każdy tak robił.

0

Serio, ani jedna osoba nie używa czegoś do projektowania oprogramowania? Wszyscy od razu klepiecie kod? Myślałem, że takie zabiegi są wbrew "dobrym praktykom" 😅

1

Do projektowania to Visual Paragdim, albo Viso, ale to chyba nie takie projektowanie masz na myśli :P

1

U mnie w firmie korzysta się z axure, ale to komercyjne jest i poza tym dostarczanie makiet to nie robota programistów.

2

Ja znam nazwy - Adobe XD, Sketch, Figma, InVision, UXPin, Origami, Axure, ale nie korzystam z żadnego (chociaż może zacznę, jak mi się znudzi programerka i zachcę być UXem, bo tam takie aplikacje to jest standard).

No wyjątkowo czasem z draw.io korzystam, można sobie diagramy robić.

Serio, ani jedna osoba nie używa czegoś do projektowania oprogramowania? Wszyscy od razu klepiecie kod?

A czy do projektowania trzeba od razu używać aplikacji? Można w myślach albo na kartce papieru. Można też projektować coś poprzez działające zrobione na szybko prototypy/PoC - nie każdy kod musi być od razu produkcyjny. Czasem można coś na szybko zrobić i potem pomyśleć "co dalej z tym robimy". Albo "jak będzie wyglądać, jak zmienię tę właściwość CSS na taką albo "jak to będzie działać, jak dodam rzecz X w JS".

HTML/CSS/JS to już jest dobre środowisko prototypowe (o ile build nie będzie zbyt długo trwał i żeby można było iteracje szybko robić).

1

@Saalin:
Ja jestem trzy w jednym i próbuje sobie trochę życie ułatwić, bo zapisuje gdzieś pomysł i potem nie pamiętam jak go chciałem zrobić i "co podmiot liryczny" miał na myśli :D

@LukeJL
Adobe XD akurat znam i próbowałem się w tym odnaleźć, ale nie wyszło, albo nie mam cierpliwości. Ten draw.io wygląda ok, bo kwestie "scenariusza" też by mnie interesowały.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0