Wątek przeniesiony 2020-01-11 11:43 z przez Patryk27.

Konwersja audio na DAT

0

Witam ostatnio robilem w raz z moją ekipą polski dubbing do gry MAFIA 1 lecz ani ja a ni oni nie są informatykami chcialbym sie zapytac jak zmiec plik z dzwiekiem na DAT ?? Szukalismy w necie i nic prosze o pomoc bo incze 5 miesiecy na nic i czas zmarnowany plik DAT jak zmienic folder na niego z góry bardzo dziekuje <3

0

Nie ma czegoś takiego jak program do plików dat - pliki z tym rozszerzeniem zwykle są "wymyślone przez autorów" i mają niestandardowe formaty, których typowe programy nie rozumieją.

mafia 1 modify dat w Google zwraca kilka rezultatów, więc być może jakieś oprogramowanie do modyfikacji tych plików istnieje - jeśli nie, to prawdopodobnie dotarliście do martwego punktu. Ewentualnie możecie spróbować napisać do autora (obecnie 2K Czech) - być może mają jeszcze jakieś kopie narzędzi i zechcą się nimi podzielić.

bo incze 5 miesiecy na nic

W sensie, że bite pięć miesięcy pracowaliście nie wiedząc czy to w ogóle ma sens?

Na przyszłość: lepiej zacząć od małego proof of concept (tłumacząc np. pojedynczą scenę) i stracić najwyżej parę godzin czy dni, niż od razu pół roku.

0

Jw., nie ma czegos takiego jak "plik DAT". Takie sobie rozszerzenie dali autorzy, ale format jest zupełnie wymyślony. Równie dobrze mogli te pliki nazwać .MAF jakby bardzo chcieli i niczego by to nie zmieniło. Musicie poszukać oprogramowania do modyfikacji / rozpakowywania plików resources z mafii, ale istnieje szansa ze takie nie istnieją, bo nikomu nie chciało się ich robić.

1

Hej znalazłem takie coś, mafia data extractor co pozwala podobno konwertować pliki w obie strony. Jesteś pewien że ten format, to .dat a nie .dta?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0