Odzyskiwanie danych z dysku

0

Otóż mój dysk ma około 11 lat. 320GB. 02--10-2019 roku padł mi. Zakupiłem do niego podłączenie aby go podłączyć do laptopa drugiego. tworzy 3 partycje. SYSTEM 158Mb, druga nie jest dostępna ma system RAW i trzecia RECORWERY, którą mogę w eksploatatorze Windows przeglądać.. Kiedy zabootowałem HDD Regenerator schował mi ponad 100 bad sektory. To mnie zaniepokoiło, więc już nic nie chowałem tylko sprawdzałem. program DEMDE wciąż krzyczy w wersji demo wciąż ma problem z sumą kontrolna dysku CRC. Co myślicie o tym. Prawdopodobnie dysk został uszkodzony poprzez odcięcie nagłe zasilania. mam bardzo ważne projekty na nim.

0

Jak dysk jest uszkodzony to zostaje ci odzyskiwanie w jakimś laboratorium, niestety, ale zawsze trzeba robić kopie zapasowe, w dobie obecnego taniego sprzętu to nie problem.

0

Ostatnią kopię programu, którą napisałem mam z kwietnia na dysku DVD. Dmde - program widzi sektory na dysku w moim przypadku F, w raporcie jednak milczy, aby wyświetlić strukturę danych z katalogami. Wiem, że koszty odzyskiwania danych zaczynają się co najmniej od 900zł w laboratoriach.

Niektórzy w takim przypadku jak moim proponują sformatować dysk a następnie z niego odzyskiwać dane. Z pozycji Linux również nie mogę wejść w dysk.

Myślę,, że tutaj chodzi o dwie partycję, które rozpadły się z jednej. SYSTEM 158mb i surową 306 Gb. trzecia jest dostępna. AOMEI Partition Assistant Standard nie może ich połączyć. Kiedyś miałem podobny przypadek. Wówczas zastosowałem program easyrecorwery.

0

Nic nie formatuj! Jak dysk ma uszkodzone sektory zacznij od kopii posektorowej i dalsze działania DMDE wykonuj na tej kopii.

0

jurek1980 robiłem to w dmde kopię po sektorową. Nawet od tyłu aby pominąć system, a zachować dane. jednak. Jeśli mamy w dmde ignoruj i ignoruj wszystko, co chwile był błąd wej/wyjscia 23.

0

Co to za dysk?

0

jurek1980 środkowa pozycja!

Błędów po około 196 Mb jest mnóstwo

0

Jak wybierzesz ignoruj wszystkie nie daje się wykonac4 kopii?
Jeśli nie to niestety dysk może być na tyle uszkodzony, że trzeba by pewnie użyć już specjalistycznych narzędzi czy programów.
Męczenie dysku kolejną i kolejną próbą odczytu może pogorszyć sprawę. Jeśli dane są naprawdę ważne, pomyśl o usłudze odzyskiwania w wyspecjalizowanych firmach.

0

Ostatnio jak zdarzyło mi się odzyskiwać jakieś dane z dysku to używałem TestDisk i Photorec.

0

Cały czas walczę z odzyskiwaniem danych. Otóż co zauważyłem. DMDE wywala błędy przy partycji surowej czyli RAW. Oczywiście miałem podgląd na pewne pliki z RAW. Do tej pory w kompie miałem dwie partycje C i D. Po awarii dysku rozpadła się systemowa na dwie ntfs i RAW. Teraz moje pytanie brzmi znacie jakiś dobry program do kopiowania dotyczący surowych partycji? oraz z zachowaniem struktury katalogów i nazw. DMDE w wersji demo numeruje je według swojej numeracji. Przy projekcie, który jest na dysku uszkodzonym. Są dane po 22 tysięcy, gdzie program mój nie zadziała, a sztucznie nie berdę szukał i w unity wchodził jaka jest jego nazwa.

Oczywiście w wielkim skrócie ludzie chcą odzyskać zdjęcia, filmy z kamer i takie są właśnie pisane programy do odzyskiwania danych. Mi chodzi o dostęp do każdego rozszerzenia pliku : exe, dll, pas, bat, txt itd.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0