Popełniłem drobny fakap.
Chciałem skonwertować dysk systemowy na GPT za pomocą diskpart. Z poziomu Windowsa był to dysk oznaczony 0 ale narzędzie nie chciało współpracować. Wobec czego pomyślałem, że popełnię to samo tylko z poziomu instalatora. Jak pomyślałem tak zrobiłem, i wykonałem clean na dysku 0, który jak sięokazało w instalatorze już nie jest systemowym dyskiem tylko dyskiem z danymi (brawo Microshit). Ale owszem. Częściowo to też moja wina, bo nie spojrzałem.

Odnośnie clean

Removes any and all partition or volume formatting from the disk with focus. On master boot record (MBR) disks, only the MBR partitioning information and hidden sector information are overwritten. On GUID partition table (GPT) disks, the GPT partitioning information, including the Protective MBR, is overwritten; there is no hidden sector information.

Pozbawiło mnie to wszystkich partycji na dysku. Dane fizycznie widzę z poziomu DMDE jednak w wersji free odzyskiwanie ich plik po pliku to robota na jakieś 2 tygodnie. Przeskanowałem dysk Aomei Partition Manager, i przywrócilł częśc partycji. Natomiast nie wszystko, i nie wszystko przywrócić chce.

Pytanie: Jakiś soft do naprawy bądź odzyskania części plików? Przyznam, że w tematach odzyskiwania nigdy nie byłem dobry.