VM w Hyper-V, a licencja Windows 10?

0

Witam.

Chce przygotować zabezpieczenie dla systemu ERP w razie awarii. Otóż chcę utworzyć vhdx maszyny, na której znajduje się baza systemu ERP oraz dodatkowo codzienną kopie bazy danych. W przypadku awarii maszyny, mógłbym w kilka chwil uruchomić wirtualną maszynę z obrazu vhdx oraz zaimportować ostatnią kopię bazy danych, a system mógłby dalej hulać, zniwelowałbym przypadek długiego przestoju w pracy systemu (aż postawi się nową maszynę/naprawi uszkodzenie). Moje pytanie jest odnośnie licencji Windows 10 Pro.
Czy w przypadku gdy maszyna fizyczna umiera/psuje się i chcę uruchomić maszynę wirtualną, czy musi ona mieć osobną licencję? Czy w przypadku uszkodzenia sprzętu fizycznego, może ta licencja być użyta na VM? Dodam, że w czasie gdy maszyna fizyczna będzie działała to maszyna wirtualna nie będzie użytkowana - ot tylko będzie przechowywany obraz dysku vhdx, z którego będę mógł uruchomić serwer w ciągu kilku chwil po awarii.

0

Licencja Win10 wymaga specjalnej wersji (tzw. Windows VDA) - poza tym jeszcze że potrzebujesz na tym pewnie SQLa i innych. Jak wygląda Twoje środowisko obecnie, ile masz stanowisk, na czym stoi serwer? W każdym razie budowanie DR na Win10 klienckim to zły pomysł

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0