Laptop sam się wyłączył

0

Witam, wczoraj wieczorem podczas grania nagle laptop ASUS się wyłączył w sekundę, tak jakbym przytrzymał POWER i teraz na nic nie reaguje ani żadna dioda się nie świeci próbowałem podłączyć drugi zasilacz ale bez zmian, jedynie to co zauważyłem to kiedy podłączyłem drugi zasilacz do laptopa to na zasilaczu znikła dioda (nigdy nie znikała), i teraz pytanie co mu się stało i jeśli mam gwarancję to czy naprawa była by objęta przez gwarancję i czy pliki na nim by zostały :/

2

Jak dla mnie to coś się spaliło i ci robi zwarcie, dlatego zasilacz się wyłącza. Możliwe, że jakieś ścieżki poszły: Obwinąłbym płytę główną albo grafikę. Może też być spaprane gniazdo zasilacza i od tego bym zaczął. Na baterii w ogóle nie działa?
Edit: Nie doczytałem o gwarancji. Oczywiście jak masz gwarancje to nie ruszaj tylko wyslij do serwisu. Z reguły ciężko jest udowodnić przepięcie z winy użytkownika, (chyba, że laptop śmierdzi kawą) to nie powinno być problemy.

0

Wszystkiego dowiesz się w serwisie obsługującym Twoją gwarancję. Możesz się z nimi dogadać, żeby dysku nie ruszali (o ile go też nie pokopało...).
Wyślesz im sprzęt, oni zdiagnozują problem i Ci powiedzą, czy gwarancja to obejmie, czy też nie.

0

Pewnie albo cpu, albo płyta (grałeś czyli wysokie obciążenie cpu i mostków), inaczej coś tam zawsze mruga i podaje kody błędów z bios.

0

Na 99% poszła płyta.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1