Windows 10 Education i nowy laptop

0

Witam,
planuję zakup nowego laptopa, a z racji tego, że jestem studentem dostałem klucz do windowsa 10 education. Czy najlepszym rozwiązaniem jest kupno laptopa bez systemu i zainstalowanie tego, który dostałem? Dobrze się zorienotwałem, że ta wersja education to dodatkowe funkcje w stosunku do wersji home i nic nie tracę mając wersję education? Czy jednak jest jakiś powód dla którego warto jednak kupić laptopa już z systemem w wersji home?

Pozdrawiam

1

Ja korzystam z wersji Education i nie zauważyłem, żeby czegoś brakowało w tej wersji, co byłoby mi potrzebne.

2

Dobrze się zorienotwałem, że ta wersja education to dodatkowe funkcje w stosunku do wersji home i nic nie tracę mając wersję education?

Tak, Education to odmiana "wyższa" niż Home (równa Enterprise).

Czy jednak jest jakiś powód dla którego warto jednak kupić laptopa już z systemem w wersji home?

Nie obowiązuje już (chyba, bo MSDNAA zmieniło nazwę po raz piąty i znalezienie czegokolwiek teraz to cud) klauzula "naked PC", więc zasadniczo możesz zainstalować system na komputerze bez jakiegokolwiek systemu. Ale jest jedna rzecz - korzystając z systemu udostępnianego w ramach Azure Dev Tools for Teaching musisz używać go niekomercyjnie.

Jeśli nasi uczniowie bądź studenci opracują nadające się do używania aplikacje i produkty, korzystając z narzędzi programu Azure Dev Tools for Teaching, czy mogą je sprzedawać komercyjnie?
Generalnie rzecz biorąc, nie. Uczniowie i studenci nie mogą sprzedawać aplikacji i produktów opracowanych przy użyciu programu Azure Dev Tools for Teaching. Jednak dzięki współpracy programu Azure Dev Tools for Teaching i zespołów sklepu Microsoft App Store, uczniowie i studenci mogą tworzyć gry i aplikacje do sprzedaży w sklepie Windows Store.

https://azure.microsoft.com/pl-pl/education/institutions/dev-tools-for-teaching-faq/

A jak kupisz sobie "swój" to możesz używać jak chcesz (Home to oznaczenie wersji, nie komercyjności).

0

Dużo razy wałkowany temat, według regulaminu tak na prawdę służy do aktualizacji Windowsa. Choć praktycznie 99% instaluje na czyste laptopy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1