Procesor AMD karta graficzna nvidia vs amd

Odpowiedz Nowy wątek
2019-06-12 21:58
0

Cześć,
planuję kupić procesor firmy AMD. Chciałem się więc zapytać czy ma znaczenie jaką kartę graficzną wybiorę - czy firmy AMD czy NVIDIA?
Chcę w niedługiej przyszłości zacząć bawić się w technologii CUDA, dlatego zależy mi na nvidii, ale zdaje się, że procesory obecnie trochę lepsze są od AMD :)
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Pozostało 580 znaków

2019-06-12 22:15
1

bierz cpu amd i grafe nvidii, tylko wydaje mi się, że lepiej poczekać ten niecały już miesiąc i kupić najnowszy procek amd (premiera 7 lipca)

Pozostało 580 znaków

2019-06-13 00:07
0

Dzięki. Tak, właśnie czekam na nie :)

Pozostało 580 znaków

2019-06-13 00:28
0

Radeony lepiej się nadają do OpenCLa - wspierają go w szerszym stopniu. CUDA działa bezpośrednio tylko na GeForce (dla Radeonów są jakieś translatory z CUDA do innych formatów, ale to ma pewnie szereg wad). Jeśli chcesz zainwestować czas w CUDA, a nie w OpenCLa to wybór jest prosty - GeForce. Jeśli nie grasz to polecam wybór niższych wariantów z najnowszej serii niż wyższych wariantów ze starych serii. Programowanie wewnątrz jednej serii kart nie powinno się znacząco różnić (większość kart w jednej serii ma wspólną architekturę), a wybierając stare karty nie będziesz mógł użyć niektórych najnowszych API.

Co do procesorów to oczywiście najlepiej jest poczekać ten miesiąc na nowe Ryzeny, przejrzeć wiele różnych wypracowań na temat ich wydajności i wtedy zadecydować. Ja bym kupował, gdyby tylko taka moc mi się przydała.


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0