Macbook Pro vs Air

0

Witam, potrzebuję Maca i wybór padł z kwestii finansowych na:

  • Aira z roku 2017 (ten bez Retiny)
    -Macbook Pro 15 late 2013 ( INTEL CORE i7-4850HQ 4 rdzenia 8 watkow 5 gen, 16gb ram, 512gb ssd, INTEL Iris Pro 5200 + NVIDIA GT750M 2GB)
  • lub inny uzywany do 3500 zł

Czy ma ktoś może porównanie jak wyglądają osiągi takich starszych MBP ?
Ta wersja, która napisałem to była najbardziej upakowana na tamten czas i wydaje mi się, że powinna być zdecydowanie lepsza niż MBA. Będzie służył do programowanie mobilnego więc musi być mocny i dylematem moim jest czy kupić nowego, lecz teoretycznie słabszego wydajnościowo Aira czy 5 latka Pro.

Dzięki z góry za odpowiedzi !

1

Jak masz ograniczony budżet, do tego chcesz mieć dość mocną maszynkę typowo do programowania, to zastanów się, czy naprawdę to MUSI być Mac, czy to raczej Twoja zachcianka. W tym budżecie masz duże szanse na znalezienie jakiegoś poleasingowego PC. Oczywiście - Twoja decyzja, ale moim zdaniem temat warto przemyśleć jeszcze raz.

0

Musi być Mac ze względów na to, że chce programować również na ios stąd moja potrzeba na maca :D

4

Warto w ramach protestu nie programować softu na urządzenia apple...

Czy naprawdę chcesz wspierać urządzenia, które tak utrudniają kompatybilność z programistami i użytkownikami innych urządzeń?

Ja mam satysfachę jak zrobię apkę, którą dzieciak może odpalić na swoim telefonie z Androidem za 200zł :]

No i mogę wrzucić tą apkę do sklepu play, nie ponosząc żadnych kosztów stałych. Jednorazowa opłata zamiast znacznie wyższej corocznej opłaty.

1

Air ma rozdzielczość 1440x900 co dyskwalifikuje go na samym starcie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1