API do wysyłki SMS-ów

0

Nie wiem czy w dobrym dziale pytam. A więc jest pewien sklep internetowy, który ma w swojej bazie pewną ilość numerów telefonów. Od czasu do czasu chciałby zrobić wysyłkę SMS-ów do klientów, że pojawia sie jakaś nowa oferta, promocja itd. Ktoś może powiedzieć wysyłka niechcianych wiadomości, ale odpowiednie zgody zostały zawarte podczas zakładania konta. Pytanie w jaki sposób to efektywnie zorgnaizować. Czy sieci komórkowe udostępniaja jakieś API jakieś oferty? W bazie danych jest obecnie kilkanaście tys nr tel.

0

Sieci nie dadza ci dostepu na 99%. Musisz korzystac z firmy typu Twilio czy smsapi.pl - oni z reguly maja odpowiednie libki i API do wysylki masowej.

0

Sprawdź serwis Twilio. Używałem darmowego planu i jest OK. Wydaje mi się że w tym przypadku będzie idealny.

1

@Hydro HD taaa komercyjna strona pozwoli sobie na wysyłanie do ludzi wiadomości z losowych numerów bez podpisu :) Tak to tylko pocztex robi :D

Osobiście polecam smsapi, integracja bardzo prosta w obsłudze a patrząc na ceny to wychodzi taniej.

0

A sprawdzałeś usługę Freshmail - oni mają przecież SMS API, mają też know-how oraz wsparcie techniczne. Same SMSy możesz personalizować, wstawiać nazwę nadawcy, wstawiać jakieś indywidualne rzeczy jak imię odbiorcy, które pobrane może być z innej kolumny w bazie danych. Można też w dowolnym okresie zaplanować wysyłkę. Koszta - musiałbyś wejść na stronę Freshmail i tam sprawdź bądź dopytać.

0

Tak jak kolega tutaj wyżej wspomniał, nie uzyskasz czegoś takiego u operatora, jedynie poprzez API z jakiegoś serwisu. Freshmail moim zdaniem nadaje się do tego optymalnie, bo w jednym miejscu masz zasadzie wszystko. Za ich pośrednictwem możesz zrealizować w zasadzie dowolnej ilości wysyłki sms-ów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0