Wątek przeniesiony 2019-04-18 21:50 z przez furious programming.

Co dla was oznacza przycisk ze starami w githubie?

0

Mam na stronie z dokumentacją https://t-regx.com przycisk do starów w stopce. I tak się zastanawiam, czego ludzie się spodziewają klikając na to

0

Daję gwiazdkę, i mam dzięki temu zapisane ciekawe repo, które mnie interesuje. Można robić watch ale star dla mnie wygodniejsze. Nie klikam w byle repo więc problem zaśmiecenia odpada.

0
Hispano-Suiza napisał(a):

Daję gwiazdkę, i mam dzięki temu zapisane ciekawe repo, które mnie interesuje. Można robić watch ale star dla mnie wygodniejsze. Nie klikam w byle repo więc problem zaśmiecenia odpada.

Pytanie dotyczyło czegoś innego. Kiedy widzisz na jakiejś stronie taki przycisk:

Screenshot 2019-04-18 at 16.44.50.png
to spodziewasz się być przekierowany dopiero na stronę na której daje się gwiazdkę? Czy od razu chciałbyś żeby ten przycisk dawał stara?

1

Na stronie githuba ciągle się mylę.

W pierwszej kolejności chciałbym zobaczyć kto dał gwiazdki i kiedy.
W drugiej kolejności może i dać gwiazdkę.

To samo mam z forkami. Już ze 2x zrobiłem forka mimo że chciałem je tylko podejrzeć.

0

Ja bym wolał być przekierowany i dopiero po przeczytaniu README zdecydować co zrobić (choć wiem, że na stronie zazwyczaj jest jakieś demo). Osobiście w coś takiego nie klikam, bo właśnie nie chcę dać przypadkowo gwiazdki.

1

Mnie to myli, bo nie intuicyjne i bałem się w to klikać, jak nie znałem konwencji. Bo jak widzę stronę projektu, to nie chcę go ostarować z poziomu lending pejdża, tylko chcę zobaczyć jego źródło/stronę na Githubie. I dopiero potem ew. dam gwiazdkę już z poziomu Githuba.

Jednak zdaje się, że star jako link do Githuba, to tylko konwencja, która nie ma wiele sensu, podobnie jak np. zasada, że "żeby przejść do posta FB trzeba kliknąć w datę", tym niemniej konwencja nie musi być sensowna (klawiatura QWERTY też wiele sensu nie ma), bo potem się juz pamięta, że "konwencja".

Tym niemniej to z gwiazdką to strasznie myląca konwencja. Chociaż to chyba chodzi o jakieś Call-To-Action - gwiazdka, czyli "zagwiazdkuj mnie, proszę", coś jak "don't forget to subscribe" na końcu vlogów na Youtube*, albo "follow me on Github" w projektach.

* swoją drogą... https://twitter.com/tomgara/status/860938163526799362

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0