Linux - Laravel

0

Dobry wieczór wszystkim :)

Jestem początkującym programistą back-end'owym, głównie Laravel. Szukam jakiejś ciekawej dystrybucji Linuxa. Na początku, gdy pisałem kod hobbystycznie, korzystałem z Windowsa, ale nie było to najlepsze rozwiązanie i po zatrudnieniu w firmie na czas wakacji przesiadłem się na Ubuntu. Niedługo wracam i będę szukał jakiegoś odświeżenia. Należę do grupy estetów i dużą uwagę przykładam do wyglądu systemu i w związku z tym moją uwagę przykuły dwie dystrybucje Elementary OS oraz Deepin. To czego potrzebuję to możliwość postawienia lokalnego serwera Laravel'a (PHP + Composer + MySQL + Apache / nginx ), Visual Studio Code, obsługa git'a i to chyba tyle na początek. W przyszłości dojdzie z pewnością jakiś framework JS'a, pewnie Vue.

0

Cały software który wymieniłeś, powinien dać się zainstalować na większości dystrybucji. Nie ma co polecać konkretnej wersji, każdy Ci podpowie to, czego sam używa/co mu się podoba. Wejdź sobie na Distro Watch i przejrzyj dostępne dystrybucje. Po prawej stronie widnieje tabela z setką najpopularniejszych wersji w oparciu o liczbę odsłon strony domowej w danym okresie. Po kliknięciu na dowolną dystrybucję znajdziesz jej opis, a także link do niewielkiej galerii. Dzięki temu sam ocenisz sobie wygląd.

0

Distrowatch znam i właściwie to pytam bardziej o jakieś doświadczenia z tymi dystrybucjami. Zanim zacznę klepać kod na nich to pewnie i tak sprawdzę je na VB. Dużą zaletą Elementary jest to, że to dystrybucja oparta na Ubuntu, a najnowszy Deepin jest już na Debianie. Nie wiem czy ma to jakieś większe znaczenie w kontekście małego, ale jednak doświadczenia z Ubuntu.

0

Od 2 dni testuję Deepina na wirtualnej maszynie. Wszystko ładnie pięknie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Jest tu preinstalowany WPS Office. Nie lubię - usuwam. Po sudo apt upgrade wraca, a z nim dziwny katalog o chińskiej nazwie w /~. Trochę mnie to irytuje, a poza tym podoba mi się, choć niedawno wyszedł Ubuntu 19.04 na nowym kernelu i też mam ochotę sprawdzić.

1

Być może zrobiłem dziwny i dla wielu niezrozumiały krok, ale wybrałem Arch Linuxa do testu. Ma oficjalnie wspierane DDE, jest rozbudowany, a zatem dosyć trudny, ma dużą społeczność i obszerne wiki. Jeśli nie będzie to problemem u mnie w pracy, a system przypadnie mi do gustu (to pierwszy Linux, który nie jest oparty o Debiana) to myślę że się na niego przesiądę :)

0

Z tekstu wynika że nie jesteś nawet początkującym programistą tylko kimś kto myśli że jak poinstaluje matrixowe czcionki i super okienka rodem z hackerskich filmów to mu się kod sam zrobi i błędy same się poprawią. Dystrybucja linuxa nie ma znaczenia bo wszystko robisz z palucha na nim. Zainstaluj sobie Debiana 9 i zacznij programować na czymkolwiek ale zacznij. Bo estetyką pulpitu daleko nie zajedziesz. I żaden linux nie jest oparty o Debiana tylko o Unixa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1