Windows 10 Pro Hyper-V Licencja

0

Cześć,

Potrzebuję maszynę wirtualną z Windows 10 Pro. Postawie ją na Hyper-V i zastanawiam się czy nie ma czegoś takiego jak w Windows Server 2016, że mogę postawić kilka maszyn wirtualnych na tej samej licencji? Na komputerze mam Windowsa 10 Pro.
Chyba, że macie inne pomysły na legalną maszynę wirtualną.

1

Zalezy po co chcesz uzywac. Np. jak chcesz testowac przegladarki albo jak apka dziala w przegladarce to sa darmowe VM z windowsem: https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/

1

Nie ma tak jak w WSS2016. Niestety, zgodnie z regułami MSFT jedna licencja = jedna maszyna (fizyczna lub wirtualna). Musisz po prostu kupić drugą licencję.

Możesz spróbować https://developer.microsoft.c[...]ws/downloads/virtual-machines - wygasa chyba za 90 dni, a potem będzie udostępniona kolejna wersja. Ale przeczytaj warunki licencji: https://aka.ms/windowsdevelopervirtualmachineeula

0

Wybrałem Windows Server 2019 - licencja na 180dni. Później można przeinstalować i tak w kółko.

1
MateuszH napisał(a):

Wybrałem Windows Server 2019 - licencja na 180dni. Później można przeinstalować i tak w kółko.

Odkopię trochę - Windows Server Hyper-V masz darmowe,https://www.microsoft.com/en-[...]/evaluate-hyper-v-server-2019 - nie musisz reaktywować co 180 dni, w pełni produkcję nawet na tym ruszysz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0