Excel 2013 lub 2016 - gdzie kupić tanio?

0

Witam,

może ktoś się orientuje, czy istniej możliwość zakupu samego Excela (bez pozostałych programów pakietu Microsoft Office typu PowerPoint, Word itp. - nie potrzebuję ich). Interesuje mnie wersja Excela przynajmniej 2013 lub nowsza. Chciałbym kupić legalnie i jak najtaniej. Czy wie ktoś, czy jest on sprzedawany oddzielnie?

Może istnieją jakieś stacjonarne sklepy (lub internetowe), w których można dostać takie oprogramowanie w miarę tanio? Wiadomo, że powszechnie ludzie piratują programy, ale ja chcę to nabyć legalnie.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.

1

https://www.microsoft.com/pl-[...]activetab=pivot%3Aoverviewtab

edit: 2016 masz tutaj https://www.lizengo.pl/program-office/microsoft-excel-2016 ale ehh wystarczyły 2 minuty w googlach, serio tak ciężko szukać?

2

Napiszę tak tylko na wszelki wypadek, jakbyś nie wiedział, że jest darmowa legalna alternatywa.
LibreOffice Calc, ewentualnie OpenOffice Calc. Polecam, używam i nie odczuwam potrzeby korzystania z jakiegokolwiek Excela. https://pl.libreoffice.org/pobieranie/

0
Excelowiec napisał(a):

Może istnieją jakieś stacjonarne sklepy (lub internetowe), w których można dostać takie oprogramowanie w miarę tanio?

Sprecyzuj czy to jest na użytek domowy czy komercyjny.

0

Użytek domowy. Potrzebuję uczyć się/ ćwiczyć na zajęcia, mam teraz na studiach dużo excela (bardziej zaawansowanego). Zamienniki lub wersje okrojone nie wchodzą w grę.

500 czy 300 zł to sporo, a ja szukam taniej. Skoro od wersji z 2013 roku minęło już 6 lat, to nie dostane jej gdzieś za, powiedzmy 100 zł?

0

2016 znalazłem za 200zł
https://kluczpanda.pl/produkt[...]szNVJBAhMryExvpAaAuRGEALw_wcB

Ja na studiach wymuszałem na prowadzących OpenOffice. Po prostu to co mi kazali zrobić w MS Office, robiłem ciut inaczej albo tak samo w OpenOffice. Znaczna większość prowadzących nie ograniczała nie w tym. Po prostu chociaż sami byli zbyt leniwi by przejść na inne narzędzie, akceptowali poprawne rozwiązania w darmowym oprogramowaniu. Nawet mogli się czegoś nauczyć ze sprawozdań.

Jak uczelnia Ci nie daje tych programów od MS, to masz pretekst, żeby ich nie używać. Dreamspark/MSDNAA nie daje Office? Nic na siłę ;)

Znalazłem jeszcze coś takiego: https://onthehub.com/microsoft-office/
Może jednak dostaniesz 2019 lub 2016 za free?

Tutaj na dole też masz free office online: https://products.office.com/en-us/student/office-for-students

Funkcjonalność powinna odpowiadać instalowanej wersji, prawda?

0

jak jesteś studentem to poszukaj office dla studentów, za bodajże 200zł masz cały full pakiet na 4 lata

0

Dziękuję za rady. Chyba na razie zostanę przy starej wersji excela, choć znacząco różni się od tego, co mam na zajęciach. Jeżeli chodzi o darmowe oprogramowanie - powiem Wam, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku moja uczelnia miała umowę z Microsoftem, i można było pobrać oprogramowanie za darmo na użytek domowy. Skorzystałem z tego przy okazji innego programu. Niestety, pech chciał, że akurat kiedy zacząłem potrzebować nowszego Excela (nie wiedziałem, że będzie potrzebny jeszcze), bez ostrzeżenia zmieniły się warunki umowy i teraz studenci nie mogą pobrać nic z Office'a. Wielka szkoda, być może spóźniłem się o tydzień czy dwa.

No ale cóż, poradzę sobie jakoś :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0