Bateria do laptopa, dziwne zachowanie systemu

0

Cześć. Kupiłam baterie do laptopa Asus, bateria firmy Green Cell, niby wszystko dobrze lecz jak jest beż źródła ładowania co jakiś czas wywala system (windows 8.1) i pojawia się tzw "blue screen" komputer napotkał błąd Driver power state failure. Można coś na to poradzić ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

0

Albo to problem software, tutaj masz podpowiedź:
https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-windows-10-error-driver-power-state-failure/
W skrócie problem ze sterownikiem, czyli spróbuj wyłączyć oszczędzanie energii, odinstaluj sterownik (powinien sam się zainstalować ponownie po restarcie), albo spróbuj naprawić narzędziami windows lub innymi.

Albo problem sprzętowy, uszkodzony port baterii, elektronika, lub i sama nowa bateria (green cell ma średnie opinie).

0

Port raczej odpada chociaż nie mam pojęcia jak to z bateria myślę że by nic nie chodziło. Zrobiłam to co systemowo podałeś za co dziękuję, chociaż i tak raczej nie liczę by to pomogło, bo na oryginalnej baterii to nie miało znaczenie.W tej jest jakieś zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem, może to o to chodzi? Wybacz chce nawiązać dialog a nie mądrzyć się. Chce znaleźć rozwiązanie. Jak mi znów wyskoczy na nie skończonej pracy blue screen to się załamie. Powiedz czy ten program co tam dalej w twoim linku, mam instalować bo się boję, a Ty wiesz lepiej, raz sobie podobny zainstalowałam zrobiłam aktualizacje wszystkiego i rozwaliłam system. I czy po usunięciu sterownika baterii uda mi się laptopa włączyć, bo piszesz że sam się zainstaluje. Po prostu myślę jak baba. Ale dziękuję bardzo za odpowiedź

0

Jak na oryginalnej było dobrze to wniosek nasuwa się sam, pamiętaj, że przy Green Cell masz 30 dni na zwrot, więc może warto przemyśleć lub ich pomęczyć czemu tak się dzieje.
Green Cell produkuje zamienniki na chińskich ogniwach (same dobre ogniwa to koszt 150-200zł+koszta produkcji, dystrybucji itp.) co daje do myślenia co do jakości produktu.
Ew. zajść do jakiegoś serwisu, może za niewielką kwotę coś zrobią, lub znają problem.

0

zacznę ich jutro męczyć, ale jak byś mógł jutro tu zajrzeć bo pewnie mi kit pocisną albo kto wie a jesteś widzę w temacie. Kupiłam ją przez net "świecie baterii" ale tu raczej nie będą znać odpowiedzi, lepiej do źródła

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1