Laptop dla fotografa

0

Cześć wszystkim, siostra zajmuje się fotografią i chce wymienić swój sprzęt. Czy są tu jakieś osoby, które znają się na laptopach?
Na początku myśleliśmy o nowym macbooku 15', ale w sumie teraz mamy wątpliwości i nie wiemy czy jest sens wydawać 10k zł na laptopa. W związku z tym, chciałbym zapytać, czy korzysta tutaj ktoś z DELLi XPS? Jak się sprawują te komputery?

0

Wybór laptopa - temat wałkowany już wieeeele razy :P

Wiele z modeli typu W520 (oraz oczywiście nowszych) ma wbudowany kalibrator monitora. Jest to ustrojstwo wbudowane w palmres, które po włączeniu procedury kalibracji i zamknięciu klapy odpowiednio dostosowuje parametry wyświetlacza. Jest to odpowiednik osobnego urządzenia (kosztującego od kilku stówek do kilku tysięcy) służącego do kalibracji monitorów i stosowanego przez zawodowych grafików. Nie spotkałem się (aczkolwiek nie twierdzę, że nikt inny tego nie ma), żeby takie rozwiązanie miały inne firmy.

1

Jeśli zajmuje się hobbystycznie to wystarczy jakaś matryca IPS, jak bardziej pro to lapek się nie nadaje, no chyba, że mobilna stacja robocza+dokująca+monitor eizo/nec.

0

@czysteskarpety: zgadzam się z tobą w 100%, aczkolwiek siostra uparła się na "jabłko". Co generalnie sądzicie o laptopach powystawowych, które czasem mają jakieś delikatne obtarcia, ale cena jest niża czasem o 25%-30%, a liczba cykli ładowania wynosi około 250. Jest sens iść w takie coś?

0

Jak nie przeszkadzają otarcia to luz, batka powinna te 600-800 cykli wytrzymać.

0

1) Kwota przeznaczona na zakup:
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
5) Osobiste preferencje:
6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Ranking laptopów
https://forum.techlords.pl/co[...]ow-ranking-laptopow-c-t5.html

Będzie więcej informacji można coś lepiej zaproponować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0