Problem z rozruchem po usunięciu jednego z systemów, grub

0

Witam, moja sytuacja jest taka, że miałem dwa systemy obok siebie instalowane jeszcze w sklepie komputerowym, Ubuntu 15 i win7. Jednak przez to, że tej wersji Ubuntu nie dało się zaktualizować, postanowiłem go usunąć i patrząc na poradnik z yt za pomocą EaseUS usunąłem partycje, gdzie był linux. Jednakże teraz przy uruchomieniu wyskakuje mi błąd(w zdjęciu). Po wpisaniu exit uruchamia mi się Windows. Jak się pozbyć tego, żeby automatycznie uruchamiał się windows? Ogólnie planowałem innego linuxa zainstalować, wpierw jednak chciałem rozwiązać ten problem. Dodam, że nie mam płyty z windowsem, gdyż w sklepie już był wgrany system na dysku.

1

W trybie konsolowym (naprawianie systemu). Nie pamiętam jak się do uruchamiało w Win 7. Natomiast polecenia:

Bootrec.exe /FixBoot
Bootrec.exe /FixMbr

Powinny załatwić sprawę z GRUB.

0

Niestety nie jestem w stanie wejść w naprawianie systemu, gdyż od razu po komendzie exit w grubie włącza mi się windows

0

Win 7 nie ma gdzieś uruchamiania awaryjnego po restarcie? Jeśli nie/lub nie uda się tak wejść to musisz poszukać gdzieś dysku z systemem lub dysku USB. Wydaje mi się, że bez tego może być ciężko to naprawić.
Pobierz Win 7 z jakiegoś warezu albo tutaj chyba można - https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7 (klucz powinieneś mieć razem z komputerem po zakupie np. naklejka na spodzie obudowy, a przynajmniej tak było kiedyś). Później Rufusem zrób boot USB i za jego pomocą wejdź do naprawy systemu z poziomu konsoli.

0

Normalnie płytka z system, naprawa zamist instalacja, konsola, wchodzisz na dysk z windowsem i te komendy.

0

Problem rozwiązany, wystarczyło w biosie ustawić Windowsa jako pierwszy uruchamiany, wcześniej był ubuntu, którego chamsko wyrzuciłem, stąd ten syf. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0