Jakie czcionki pod Linuksem?

0

Hejka, może mi ktoś zrobić zrzut ekranu z Firefox>Preferencje>Czcionki i kolory>Zaawansowane jakie tam macie czcionki ustawione. Lub z Chrome, Opery pod Linuksem.

0

Coś takiego?
czcionks.png

0

Czyli nic nie zmieniałeś, masz ustawione standardowe takie jak ustawia dana dystrybucja Mint, Ubuntu tak?

0

Kubuntu konkretnie; ale tak - nic nie zmieniałem.

0

Ile Ci zajmuje RAMu Kubuntu? Pobrałem wczoraj Kubuntu 18.10 na razie odpaliłem jako LiveCD i zjada 453 MB RAM. Dużo po instalacji polecenie "screenfetch" pokazuje Ci zainstalowanych pakietów? W LiveCD jest ich około 2100, ale od wersji 18.04 wprowadzono możliwość instalacji minimalnej wersji *ubuntu. Linux Mint 19 ma ich około 1980, ale nie chce mi się potem odchudzać systemu, ponieważ developerzy Minta nie dali takiego wyboru instalacyjnego jakie ma *ubuntu od wersji 18.04.

0

W sumie to nie jestem pewien - zmierzyłbym dokładnie, ale mam poodpalane dockery i parę innych aplikacji, których nie chce mi się teraz zamykać :-P

Pewnie około 500~800 megabajtów, raczej nie więcej; w każdym razie przy 8 GB RAMu mogę spokojnie śmigać z PhpStormem itd.

0

Zamiast Kubuntu, KDE Neon. Z Ubuntu base najlepszy system do KDE, chodzi idealnie.

Jak nie ma konieczności na Ubu, to Arch/Antergos z KDE jest jeszcze lepszy.

0

Gnome 3 na Antergos działa wybornie, do tego Wayland na otwartych sterownikach działa u mnie dość dobrze. Wayland jest dużo bardziej bezpieczniejszy niż monolityczny Xorg trudny w utrzymaniu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1