grafika dedyk i integra w jednym

0

zastanawiam się nad kupnem laptopa z gtx 1050/1050ti albo 1060 pod gry i programowanie (lvl studia). Gram mało bo nie więcej niż 10h tygodniowo ale nie mam stacjonarnego więc chciałbym od czasu do czasu pograć.
Ze względu na czas działania pracy takich laptopów z programowaniem poza domem będzie problem bo 3-4h nie satysfakcjonuję ale jak ma się działanie baterii jeżeli odepnę dedykowaną i będę działać na integrze? Dedykowana nadal ssie prąd będąc w stanie uśpienia?

0

Nie wiem jak chcesz "odpiąć" dedykowaną. Ale ogólnie - jeżeli żadna aplikacja nie używa dedykowanego GPU, to wszystkie działają po prostu na integrze, a zużycie energii jest mniejsze. Uruchamiając aplikację masz możliwość wymuszenia uruchomienia jej na konkretnej karcie graficznej.

Mój laptop ma 965M i wytrzymuje >10h na baterii.

0

Albo inne wyjście:
http://egpu.pl/faq-spis-tresci/

0

Miałem na myśli uśpienie karty tak jak napisałem dalej a nie odpięcie xd
btw jeżeli ktoś ogarnia jeszcze rynek -> mamy już listopad, na święta są jakieś promocje lapków albo wyprzedaże? Nie śpieszy mi się więc mogę zaczekać. W sumie kolega wspominał o eGPU więc się pewnie zainteresuje tym tematem bo może to nawet i będzie lepsze wyjście dla mnie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0