Wybór dysku SSD

1

Cześć

Chciałbym kupić jakiś dysk SSD i od wyboru mam trochę mętlik. Cena to 350 zł. Myślałem o Goodram IRDM Pro 240 GB lub PLEXTOR M8PE(G) 256GB na złączu M.2. Różnica między tymi modelami to trochę ponad 100 zł. Czy warto wybrać któryś z tych dwóch i czy warto dopłacać tą stówkę więcej głównie dla osiągów Plextora (czy będzie ta różnica odczuwalna w zwyczjnym trybie, czyli przeglądanie neta, programowanie, raczej nie granie)?

0

różnicy nie odczujesz, a mając ograniczony budżet raczej poszukaj dysku o większej pojemności.

0

Niezawodność też się ceni.

0

Może Adata SU650 480 GB za 329 zł?

1

do takich zastosowań bierz zwykłego ssd ale nie goodrama ani adate. goodramy nie chcą losowo współpracować z różnymi płytami głównymi a adaty potrafią ostro zwolnić po zapełnieniu połowy dysku. Osobiście polecam tanie aczkolwiek dobre i nie mające powyższych problemów cruciale.

0

Dzięki za odpowiedzi. Co do propozycji @mr_jaro z crucialem to jest on na kościach TLC , a z tego co czytam to wszędzie piszą aby się ich wystrzegać i brać coś na MLC. Także nie wiem jak do tego podejść.

0

Nie przejmuj się to są 3D TLC są dużo bardziej wytrzymałe niż zwykłe tlc przy moim intensywnym używaniu przez 2 lata crusial mx 300 520GB wykorzystałem jedynie 5% zapisów jakie ma gwarantowane ten dysk

0

Odnośnie dysków SSD - kilka lat temu jak wchodziły to były całe serie wadliwe (chociażby OCZ Vertex - ile one mi krwi napsuły...), dyski były niedopracowane i w mojej ocenie miały raczej status "późna beta" niż walory wersji produkcyjnej. Ale obecnie od paru lat wszystko jest OK. Sam u siebie oraz w firmie mam zainstalowane kilkadziesiąt SSD - głównie Sandisk, Intel. Samsung oraz Kingston i z żadnym nie miałem żadnego problemu. w dwóch serwerach mam też SSD - w jednym spięte w RAID10, w drugim RAID5. Wszystko działa, nic się nie psuje, obecnie z całą odpowiedzialnością oświadczam, iż ta technologia jest już dopracowana.

1
mr_jaro napisał(a):

Nie przejmuj się to są 3D TLC są dużo bardziej wytrzymałe niż zwykłe tlc przy moim intensywnym używaniu przez 2 lata crusial mx 300 520GB wykorzystałem jedynie 5% zapisów jakie ma gwarantowane ten dysk

mam wersję 750GB i jest irytująca, spadki zapisu po kilkunastu GB niestety są widoczne, a na szyfrowanym dropy jeszcze większe, do serii 100 i 200 na MLC to nie ma podjazdu żadnego, TLC odradzam, chyba, że na magazyn (co sam zrobiłem)

1

W takim użytkowaniu raczej nie odczujesz różnicy
GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2)
Aktualnie jeden z lepszych dysków na rynku wersja z przyzwoitym kontrolerem, kościami MLC i 5 letnia gwarancja w tym przypadku nie jest ograniczona przesyłem danych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1