Jaką klawiaturę polecacie

0

Ze względu na to, że urwałem półkę na klawiaturę w biurku i ta nieszczęsna bardzo dużo letnia klawiatura spadła krusząc sobie obudowę, szukam nowego nabytku. Najciekawszym dla mnie rozwiązaniem byłaby bezprzewodowa, ale nie pogardzę też kablową.
Do tej pory korzystałem z Logitech Y-SZ49 i coś podobnego bym chciał. Teraz na zastępstwo mam logitech k360, ale nie za bardzo mi pasuje do dłuższego pisania.
Nie interesuję mnie żadne slimy, super slimy, srimy i inne bezglutenowe rozwiązania. Klawiatura to ma być klawiatura. Muszę czuć, że coś wciskam, jak mam chęć przywalić to przywalę i się nie rozpadnie :)

To co ciekawego możecie polecić? :)

0

Jeżeli chcesz mieć możliwość mocniejszego przywalenia w klawisze bez ryzyka uszkodzenia - polecam coś w stylu:

.

screenshot-20180731104256.png

0

Klawiatura to ostro indywidualny wybór, najlepiej idź do większego sklepu i poklikaj po paru. Osobiście w grudniu wymieniłem wysłużoną klawe microsoft wireless 2000, która wystrzymała 5 lat ostrego kodowania i pracy po 14h na pierwszy w moim życiu mechanik i nie żałuje, komfort mocno na plus, do membrany nie wrócę. A kupiłem też ostro bo Razer BlackWidow Chroma V2 na przełącznikach green (stukających). kosztuje bodajże ponad 600zł ale jestem mocno z niej zadowolony.

0

@mr_jaro: A czy jesteś w stanie mi wyjaśnić, co takiego niesamowitego jest w klawiaturach mechanicznych?

Wiele osób się nimi zachwyca, ale ja tego jakoś nie rozumiem. Czy umiesz mi wyjaśnić, o co chodzi, na czym polega ich fenomen?

1
cerrato napisał(a):

@mr_jaro: A czy jesteś w stanie mi wyjaśnić, co takiego niesamowitego jest w klawiaturach mechanicznych?

Wiele osób się nimi zachwyca, ale ja tego jakoś nie rozumiem. Czy umiesz mi wyjaśnić, o co chodzi, na czym polega ich fenomen?

  1. Łapią dużo wyżej niż sam dół skoku klawisza przez co wciskając klawisz nie dotykasz "dna" przez co palce mniej się męczą a dodatkowo szybciej piszesz.
  2. przełączniki "z klikiem" są właśnie specjalnie przeznaczone do pisania, czujesz delikatny opór i wiesz, że możesz już dalej nie wciskać klawisza i pomimo kliku i tak używasz mniejszej siły niż w membranowych by klawisz zadziałał
  3. są dużo bardziej wytrzymała, szacuje się, że membrana powinna wytrzymać 2-10mln kliknięć przy 50mln w mechaniku.
  4. kojarzysz ten moment kiedy po jakimś czasie czujesz że klawisz w membranowej idzie ci pod jakimś dziwnym kątem i trze/blokuje się czasem itp? to w mechaniku z racji konstrukcji taka sytuacja się nie zdarzy.

Mechaników masz podstawowe 3 rodzaje

  • z klikiem - głównie do pisania
  • z liniowym zwiększaniem oporu - głównie do grania
  • bez zadnych zmian oporu - takie do wszystkie do niczego mnie nie pasują kompletnie.

Poza tym masz z do wyboru przełączniki z różna siłą tych oporów itp tak by dopasować je maksymalnie pod siebie.

To są takie moje doświadczenia, w necie jest pewnie więcej zalet wypisanych.

0

Tu można walić w klawisze z całej siły:
largest keyboard

źródło:
https://viola.bz/the-biggest-computer-keyboard-in-the-world/

0

Jak chcesz mechanika, nie za drogiego i już gotowego, to patrz na Pok3r i Poker II. Na Amazonie niemieckim są do dostania. Jeśli chcesz się bardziej zabawić, to możesz zobaczyć podzespoły na AliExpress i potem samemu zmontować.

0

IMHO nie ma jak zwykly biurowy Dell. Czarne, proste, skok klawiszy i sila potrzebna do nacisniecia idealne. Wzglednei ciche, wytrzymale i niedrogie.

Ideal to dla mnie: dell sk 8135 (niestety juz nie robia)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1