nauka sieci komputerowych i administracji windows

Odpowiedz Nowy wątek
2018-07-26 18:19

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Cześć,
zachciało mi się poznać od podstaw sieci komputerowe i administrowanie nimi oraz administrację systemami windows (windows server, active directory ... ).

Jak mogę sobie zrobić sensowne środowisko do zabawy/nauki ?

Myślałem nad zwykłą instalką windowsa, a w niej spróbować VMware i tam np. windows server. Tylko tak naprawde nie mam ani o VMware/wirtualizacji ani o sieciach żadnego pojęcia więc pytanie, czy takie rozwiązanie będzie ok? A może jest inny lepszy sposób na wurtualizację do takich podstawowych celów?

Chodzi mi o to aby mieć do dyspozycji 2 maszyny (1 wirtualna) i móc sobie na nich testować połączenia i uczyć się sieci.

Czy ktoś coś podpowie?

Pozostało 580 znaków

2018-07-26 22:48

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 17 minut temu

1

Jak masz Win 8,8.1, 10 ale w wersji Pro to możesz dodać sobie Hyper-V. Jak nie pozostaje np. Virtual Box lub instalacja Win Server jako botowalnego.Z MS możesz pobrać sobie wersje testowe:
https://www.microsoft.com/en-[...]center/evaluate-system-center
Są nawet gotowe obrazy pod wirtualki. Nie wiem jakim sprzętem dysponujesz ale najprościej jest zrobić z 3 maszyny wirtualne na Hyper-V bo przy okazji uczysz się obsługi MSowego hypervisora. Dlaczego 3 - bo pewnie będziesz potrzebował tam z 2 serwery i z jednego klienta. Jeśli chcesz iść w MS to do nauki wykorzystaj sobie szkolenia do certyfikatów np. 70-410 - Instalowanie Windows Server 2012R2 ( celowo starsze, bo łatwiej dostępne niż do 2016).
Żeby nie było, to tylko moja sugestia a sieciowcem ani adminem nie jestem/

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0