VMWare - aktualizacja Windowsa 10 zmuliła totalnie system

0

Witam.
Pytanie czy ktoś z was też tak ma/miał i jak sobie poradził. Mam Windows 10 postawiony jako maszyna wirtualna (ESXi 5.0). Przybyła super pro aktualizacja wiosenna i zaczęło tak mulić i ciąć tą maszyną, że kompletnie nic nie da się zrobić. Co gorsze, postawiłem na nowo inną maszynę z Windows 10 1803 i jest identycznie to samo... Nawet czyścioch nie ogarnia tego update'u.
Czy to jest kwestia jakiegoś buga w Windows 10 1803, który nie daje rady z vmware? Mam kilka innych maszyn fizycznych (ta sama wersja vmware) i na nich też są wirtualne z Windowsem 10 1803 i nie ma tego problemu. Myślicie, że to kwestia sprzętowa?

0

Coś chyba z ostatnią aktualizacją jest w ogóle skopane. Rano koleżanka z firmy mówiła, że całą niedzielę była bez kompa. W sobotę pod wieczór pojawiła się aktualizacja - niby poszło OK, system się zaktualizował i wyłączył.

W sobotę włączyła maszynkę, a tam informacja, że aktualizacja się instaluje dalej, pojawia się informacja o procentach, potem system się resetuje - i od nowa. Instalowanie aktualizacji, restart.
Zostawiła to i dosłownie cały dzień było tak zapętlone, dopiero pod wieczór się odetkało (samo z siebie - nikt niczego nie ruszał).

O dziwo - na moich 2 kompach z Win10 wszystko się zaktualizowało bez problemowo.

0

No właśnie aktualizacja przeszła super ale systemem coś muli. Zachowuje się tak jakby były bad sectory na dysku, długo się wszystko ładuje. Jak się łącze ze zdalnym pulpitem to przynajmniej przez 30 sekund mam czarny ekran, aż załapie obraz. Nie wiem co mam robić...

3

problemy z windows 10? niemożliwe :]

0

Mam kilka innych maszyn fizycznych (ta sama wersja vmware) i na nich też są wirtualne z Windowsem 10 1803 i nie ma tego problemu.

To nie jest zasada. Opisany przeze mnie przypadek jest jedynym, tylko nie wiem gdzie problemu szukać.

1

Dosłownie przed chwilą dostałem maila od kupla. Poniżej jego treść:

Kolejny problem z Windows 10 po aktualizacji - Błąd systemu plików

Chłopaki gdybyście doświadczyli takiego fantastycznego problemu, jak ja przed chwilą - rozwiązanie jest banalnie proste.

Otóż przed chwilą okazało się, że nie mogę otworzyć żadnego pliku graficznego, bo system mieli mieli i po kilkunastu sekundach wywala "Błąd systemu plików -85" i w c**** tam tych cyferek. Jak pogóglałem, to na stronach microsoftu oczywiście radzą jakieś bzdury typu odinstaluj antywirusa, sprawdź to i owo i inne pierdoły.

Za to na jakimś innym forum znalazłem wypowiedź gościa, który spędził nad tematem kilka godzin, ale rozwiązał - otóż wystarczy założyć nowe konto użytkownika, zalogować się na nie, a potem zalogować się z powrotem na swoje konto. U mnie również pomogło.

0

Niestety, ale twój pomysł nie pomógł. Zamula dalej. Szkoda. Kombinuje dalej :D

0

A sprawdzałeś co siedzi w procesach i tak zamula? Jakie masz użycie CPU, RAM, Dysk? Ja miałem kilka razy problem z instalacją w tle Microsoft Office Click-to-run (SxS) i ostatnio coś z Windows telemetry. Zabicie procesów poprawie sytuację. Jeśli to ten problem to wiadomo czego szukać w necie odnośnie wyłączenia.

0

W załączniku masz. To jest system terminalowy. Czasem jedna lub dwie osoby korzystają z Comarch Optima na tej maszynie na swoim użytkowniku, ale jak widać na screenie Optimy nie ma a już jest 100% procka.

0

A takie pytanie,:
Co najbardziej jest obciążone w Monitorze Wydajności (dysk, ram, procek) i który proces przymula zasoby?
Ewentualnie można jeszcze zobaczyć w event viewer czy coś się tam nie sypie.

0

Monitor wydajności masz w załączniku wyżej. Zakładka "Wydajność" pokazuje to samo, ale wykresowo, więc nie bardzo wiem co to miało by wnieść do sprawy. W podglądzie zdarzeń mam błąd z VMware Tools
[ warning] [vmusr:vmusr] SOCKET failed to create socket, error 10047: Unknown error 10047 (0x273f), który pojawia się średnio 2 razy w ciągu sekundy.

0

A sprawdzałeś czy problem nie leży po stronie HOSTa? Ja z wirtualką (VirtualBox) miałem kiedyś problemy z wydajnością związane z procesorem. Były 2 przypadki.

  1. VirtualBox był jakoś walnięty i przy załączaniu gościa taktowanie procesora na hoście leciało na minimum z 2,5GHz na 0,7GHz. I tak zostało. Po wyłączeniu virtualki wszystko wracało do normy. Ustawienia komputera były poprawne, coś po prostu było skopane w programie. Na szczęści reinstall VirtualBoxa pomógł.
  2. Zasilacz od laptopa mam trochę schowany. W upalne dni bez dobrej wentylacji zasilacz nawalał, dawał jakoś niższe napięcie i procesor też leciał z taktowaniem na 0,7GHz. Kilka dni szukałem przyczyny. W końcu doszedłem do tego zasilacza. Odłączyłem. Wystudził się i wszystko wróciło do normy :)
0

@Clarc: Czyli sugerujesz restart całej maszyny fizycznej, która hostuje wirtualki? Może mieć to sens, ale w ciągu dnia nie jestem w stanie tego zrobić. Musze się umówić z właścicielem serwera kiedy można by go wyłączyć na parę minut. Mnie się już pomysły kończą, więc chwytam się wszystkiego co tu piszecie :D

0

Jeśli wszystkie wirtualki są na tej samej maszynie to raczej nie ten problem. Chociaż restart systemu często pomaga na różne dolegliwości.

0

Wydaje mi się, że 'guwno' update do 1803 ora ten system. U mojego taty na starszej generacji laptopie aktualizacja powoduje wyłączanie ekranu lub samoistną hibernację/usypianie/wyłączanie laptopa. Dopiero po kilku restartah wszystko wraca do normy. Jedyne co możesz zrobić to (o ile jest taka możliwość) wywalić ten update.
Widocznie jakieś podzespoły nie są w stanie poprawnie z tym działać i tyle. Pytanie czy szanowny monopolista zrobi fix czy też każe Ci kupic nowy sprzęt.

0

czy szanowny monopolista zrobi fix czy też każe Ci kupic nowy sprzęt

Czasami podejrzewam, że jest to celowe działanie, jakiś spisek/zmowa producentów softu oraz sprzętu.
Kilka aktualizacji wcześniej znajomemu przestała działać sieć. Laptop to ok. 8-letnia Toshiba. Co się okazało - Ms wywalił obsługę pewnych urządzeń w kolejnej wersji systemu (oficjalnie oczywiście nie usunął, ale coś zmienili tak, że pewne karty przestały działać), a na zgłoszenia użytkowników (bo oczywiście nie tylko ja miałem ten problem, pełno było podobnych wątków na różnych forach na całym świecie) odpowiadał, że w tej sprawie należy się kontaktować z producentem komputera albo karty sieciowej.
Tyle że oni wsparcie dla tych urządzeń zakończyl na etapie Windows XP, bo wszystkie późniejsze wersje miały strowniki wbudowane. Przypadek? Nie sądze...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1