Wątek przeniesiony 2018-05-24 19:31 z Off-Topic przez furious programming.

MacBook, Pro, Windows?

0

Siema, uczę się javascriptu i planuje kupić jakiegoś booka do nauki a potem pracy. Zastanawiam się czy MacBook wystarczy. Może lepiej kupic Pro ale czy wykorzystam jego potencjał przy programowaniu w Javascripcie? A może zwykly lapek z Oknami? Co o tym myślicie?

1

Wszystko, tylko nie Mac.
A co do PC - wcale nie musisz mieć tam Windowsów. Jeśli nie chcesz grać, a potrzebny Ci on do programowania, Linux się super nada. Czy miałeś do czynienia kiedyś z Linux mint? Obecnie jest wersja 18.3 ale na dniach ma wyjść wersja 19. Zrobisz co uznasz, ale szczerze namawiam do spróbowania.

1

Mac raczej dla szpanu, bo w programowaniu przewagi nie daje. Jeśli byś go jeszcze używał codziennie to miałoby to sens. Jeśli nie to wyrzucasz kasę w błoto jeśli to ma być laptop do nauki.
Linux/Windows są ok (pod Win10 możesz już sobie dorzucić ubunciaka jeśli coś działa linux-only)

0

Ucz się na czymkolwiek, Maca to w pracy dostaniesz ;)

3

Do nauki? Chyba do szpanowania. Do nauki wystarczy Ci prosty laptop na którym zainstalujesz sobie system GNU Linux.

0

Do nauki to kartka papieru wystarczy

1

Z Macami jest taki problem, że to bilet w jedną stronę. Przyzwyczaisz się do OS'a, aplikacji i później będzie ci ciężko wrócić do czegokolwiek co nie jest spod znaku jabłka, gdy stwierdzisz, że masz już dosyć.

1

Bój się pana boga, chcesz kupić Maca ?! Ja bym go nie wziął nawet jakby za darmo rozdawali, a jakby płacili żebym wziął to bym się pewnie jeszcze 2 razy dobrze zastanowił :P

0

Wszystko się nada, więc wybieraj według preferencji. NodeJS jest na tyle hipsterski że sporo wideotutoriali np. na coursera czy udemy jest pokazywanych na OSXie ;)

BTW, nigdy nie słuchaj antyszczepionkowców, wyznawców płaskiej ziemi ani ludzi zamkniętych tylko na jeden system operacyjny. Ci ostatni są najgorsi.

2

Tablet w Biedronce + klawiatura Bluetooth.
Całość: 150 zł
(serio)

Wersja wypas: Raspberry Pi 3, koszt zestawu ok. 300 zł

Oczywiście do tego TV, które pewnie masz już w domu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1