Wątek przeniesiony 2018-03-12 17:18 z C/C++ przez Patryk27.

Problem z instalacją Linuxa obok Windowsa

0

Cześć,
Z góry chciałbym powiedzieć, że nie wiem czy wybrałem dobry dział, ale nie mogłem dopasować żadnego z możliwych do mojego problemu, a tyczy się on języka C.
Na zajęciach z programowania w C pracuje na Linuxie Mint w programie Geany. Jest tam podręczny dostęp do terminala, przez który uruchamiamy kod. Nie znalazłem żadnego alternatywnego programu z takimi samymi możliwościami na Windowsie. Teraz mogę przejść do sedna sprawy.. Od kilku dobrych dni próbuję zainstalować Linuxa obok Windowsa, przejrzałem już chyba wszystkie możliwe fora i poradniki. Doszedłem do wniosku, że mam problem z Grubem. Linux się instaluje, podział na partycje też jest odpowiedni. Problem w tym, że uruchamia się od razu i właściwie tylko Windows. Czy spotkał się ktoś może z podobnym problemem? A może ktoś zna taki proramik do kompilowania i uruchamiania przez terminal dla Windowsa? Dodam jeszcze, że szperałem przy MinGW i też mi nie działa..
Z góry dziękuję za pomoc

0

Tu masz Geany pod Windows
https://www.geany.org/Download/Releases
Geany to tylko proste IDE, które do tworzenia programów nie jest potrzebne. Nie musisz go używać, potrzebujesz jedynie kompilatora, ktory masz w MinGW. A jesli juz koniecznie zalezy Ci na Linuxie, to zainstaluj go sobie w VirtualBoxie.

0

Geany pod Windowsa nie przechodzi, bo potrzebuje uruchamiać program z linii poleceń, podając argumenty na starcie. Jak próbuje skompilować przez cmd to jest taki komunikat: Nazwa [] nie jest rozpoznawana jako...

0

Bo musisz podać pełną ścieżkę do kompilatora albo mieć go w zmiennej środowiskowej PATH.

0

Pewnie instalujesz gruba nie tam gdzie trzeba, tzn nie na tym dysku, z którego domyślnie startuje system

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0