Sieć

0

Oki mam:
kablek do dwóch portów LPT1
dwa kompy
i ochotę zgrania w sieć z kumplem, jednak do grania potrzebne jest coś co zwie się IP?

jak wyprodukować sieć bez sieciówek, z IP, normalnymi prędościami

I to wszysto tylko w winXP

0

Kablem od drukarki to raczej marnie będzie. W nowsze gry się nie da grać. Kupcie se dwie sieciówki i po kłopocie (40 złotych kosztuje jakieś tanie padło). Do tego kabel skrętka i macie sieć (z możliwością jej rozbudowy w przyszłości)

0

Tak Detox ma racje karty sieciowe mają o wiele :-P lepszą przepustowość niż drukarczany kabelek. A poza tym, większość gier z multiolayerem, ma tylko opcje gry przez internet oraz gry w sieci.

0

Można też przez USB.

0

Tak zapomniałem tego dodać, ale musisz przyznać (i ja też) że połączenie przez dwie karty sieciowe jest najlepsze, mimo że nie najtańsze. Tu najważniejsza jest przepustowość, bo z tego co pamiętam to chodziło głównie o giery. [diabel]

0

Teoretycznie przepustowość LPT1 jest do gier w zupełności wystarczają (chyba 33,6KB/s), tylko to jest już przeżytek i nikomu nie chce się dodawać do gier obsługi tego portu, więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest kupienie 2 kart sieciowych (mogą być najtańsze - mint) i skrętki.

0

Ale jeżeli nadal chcesz grać , to masę starych (i to bardzo dobrych gierek!!) Obsługuje to połączenie , wystarczy podłączyć dwa kompy i wybrać opcję Serial Game, tam powinno się obyć bez podawania nr. IP , ponieważ automatycznie powinien go znaleźć...

0

Dobra. Razem z quplami wpadłem na extra pomysł.. na wakacje robimy sobie małą kafejkę sieciową.. na 4 kompy! ale nie da się połączyć w tak beznadziejny sposób... potrzebyję HUB, i sieciówek, możecie mi doradzić..

0

Ja grałem z qmplem po kablach com i GTA 2 troche szarpało ale proponuje 2 sieciówki cross na kablu i problem rozwiązany.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0