Darmowy/Komercyjny Antywirus/Firewall

0

Witam ekspertów :)

Słuchajcie potrzebowałabym Waszej opinii i doświadczenia. Szukam darmowego/komercyjnego (w rozsądnej cenie, opłata jednorazowa) antywirusa oraz firewalla przy czym:

Antywirus:

  • pozwala mi kompilować projekty - obecnie używam COMODO i mimo że wyskakują mi okienka pytające czy pozwolić skompilować dany projekt, nie mogę przejść kompilacji bo antywirus mi nie pozwala. Co gorsza nie wiem jak utworzyć dla niego regułę (o ile się da). Długo z niego korzystałam ale powoli zaczyna mnie denerwować
  • jest "inteligentny" tzn że jeśli kompiluję jakiś program to nie pyta się za każdym razem podczas kompilacji czy to jest wirus. COMODO widocznie wszystko co jest kompilowane uznaje za wirusa. Paranoja
  • jest lekki i nie zamula niepotrzebnie komputera
  • kiedyś dość dobry był Kaspersky ale mając na uwadze ostatnie newsy Kaspersky odpada

Firewall:

  • tutaj przede wszystkim szukam takiego firewalla który zapyta się czy zezwalam danej aplikacji/bibliotece na połączenie wychodzące/przychodzące i będzie możliwość zapamiętania aby na przyszłość o tym pamiętał
  • też musi być lekki
  • kiedyś mi pasował ZoneAlarm ale dawno już go nie używałam

Możecie coś polecić z własnego doświadczenia?

PS. Czy McAffee jest taki zły jak wydaje się opinii publicznej?

0

Wypróbuj polskiego Arcabit. Jest lekki i ma dobrą wykrywalność (używa technologii Bitdefendera) + chroni pliki przed zaszyfrowaniem.

0

Nie starczy Windows Defender?
Z firewalli to cokolwiek, może sam Comodo Firewall, bez antywirusa (nie pakiet internet security). Zresztą nawet Windows ma wbudowanego firewalla i mozna robić reguły.

0

Windows defender w zupełności wystarczy na Windows 10. I, w sumie, na 10 bym nie wchodził w nic innego, bo producent za dużo miesza/rozwija w swoim systemie ;)

0

kaspersky hehe #pdk

z darmowych bitdefender, ew. dobra opcja to norton można ściągnąć wersję 180dni za free lub kupić najnowszą za osiem paczek

0

@czysteskarpety: pamietam ze kiedys gdy uzywalam nortona to bardzo zamulal system ale to bylo z 10 lat temu.

Uzywam obecnie windows 7 64 bit i nigdy nie zauwazylam aby firewall pytal o zezwolenie/blokade danego polaczenia. Tym bardziej aby pozwalac na polaczenia wychodzace a blokowac przychodzace nie mowiac o podgladaniu adresow IP z ktorymi probuje sie polaczyc. Ale moge o czyms nie wiedziec :)

0

norton obecnie nie ma tragedii
możesz w ustawieniach aplikacji przyznać im większe prawa, czy to edytorom, ide, hostingowi itp. wtedy nie będzie sprawdzał/skanował plików/aktywności przy starcie, w comodo masz chyba funkcje ustawienia apki/folderu/pliku jako zaufany wtedy też nie powinien sie nimi zajmować

0

Linux rozwiąże twoje problemy i kłopoty.

0

Probowalam kilka razy i jakos sie nie przekonalam ale dziekuje za rade ;)

0

Właśnie skończyłem optymalizację Windowsa dla znajomej.
Aż żal oddawać lapka w którym 20% czasu zżera jakiś Microsoft Malware Monitor czy inne g...orsze oprogramowanie.
Ale przecież nie zainstaluje jej Linuksa bo się zapłacze że nie ma tych wszystkich "niezbędnych" aplikacji.
A jak usunę ten anty-malware to zaraz sobie odpali jakiś załącznik z sieci.

Tak więc:

  • świadomy użytkownik używa Linuksa lub BSD do pracy - niepotrzebny monitor malware, antywir i ZoneAlarm (ten ostatni chyba nawet w Windows)
  • gracz (np. moi), pracownicy korpo i ludzie niezwiązani z IT - Windowsa

Daj sobie szanse i poszukaj hasła:

  • dual boot Linux Windows 7

Dla początkującej polecam Linux Mint lub Ubuntu MATE. Więcej propozycji: http://distrowatch.com/

Jak nie zdecydujesz się na Linuksa (chociaż polecam), to na Windows wypróbuj Avast. Jest za free.

0

Bez antywirusa, jak chcesz ściągać pirackie i inne nielegalne gry, to może się przydać antywirus, ale on też ma swoje podatności i nie raz jest najłatwiejszą drogą dostania się do komputera.

Jak korzystasz z ograniczonymi uprawnieniami, to wirusy dużo szkód nie narobią.

Ale jak instalujesz coś z uprawnieniami admina, to się módl, żeby nic złego się nie narobiło, bo tak tylko konto kasujesz, a system masz czysty.

0

obecnie używam COMODO i mimo że wyskakują mi okienka pytające czy pozwolić skompilować dany projekt, nie mogę przejść kompilacji bo antywirus mi nie pozwala. Co gorsza nie wiem jak utworzyć dla niego regułę (o ile się da). Długo z niego korzystałam ale powoli zaczyna mnie denerwować

Kiedy go używałem, Comodo miał to do siebie, że wymagał kombinacji z ustawieniami by chronił i za mocno nie mulił kompa/nie przeszkadzał użytkownikowi. Kojarzy mi się też, że za w/w utrudnienia odpowiadał HIPS (Defense+), a nie Antywirus (do którego można zresztą dodać wyjątki). Podejrzewam, że niewiele się w tej kwestii zmieniło i odpowiednie ustawienie może pomóc.

Tak bajdełejem:

Uzywam obecnie windows 7 64 bit

Opcja instalacji 10 przy użyciu klucza od 7 jest chyba jeszcze dostępna, a w niej systemowy Antywirus i Firewall sprawują się nieco lepiej (choć drobna konfiguracja nie zaszkodzi).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1